Son Konu

Mansur Yavaş'tan Bir Müjde Daha! Ankara'da Müzisyenlere Destek Paketi Geliyor

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-ee867644ba87a35ef58bd94713cb6ee8682f1c55.jpg

Koronavirüs nedeniyle maddi zorluklar yaşayan birçok dal çalışanının yanında olan Ankara Büyükşehir Belediyesi artık de Ankara’da ikamet eden ve salgın süreci nedeniyle uzun müddettir işsiz kalan müzisyen ve müzik kümelerine tanıtım ve nakit dayanağı sağlayacaklarını açıkladı.

Dayanak programından yararlanmak isteyen müzisyen ya da müzik kümeleri “Müzisyenlere Dayanak Programı | MÜRACAAT FORMU” adresi üzerinden müracaat yapabilecek.

Yavaş: 'Biz ebediyen dayanışma ile güzelleştik, #6MilyonTekYürek olmaya devam edeceğiz.'

Tanıtım görüntüleri büyükşehirden

Ankara'yı kültür ve sanatın başşehri yapmak için çalışmalarına yük veren Lider Yavaş, pandemi sürecinde işsiz kalan ve maddi manada güç günler geçiren müzisyen ve müzik kümelerine nefes aldıracak takviye projesini hayata geçirdi. Daha evvel Ankara Tiyatro İmalcileri Derneği (ANTİYAP) üyesi tiyatrolar ile öteki tiyatroların 39 oyununu satın alarak ABB TV'den yayınlayan Büyükşehir Belediyesi, mali meşakkat yaşayan müzisyen ve müzik kümelerinin başvurmaları halinde performanslarının profesyonel görüntü çekimlerini gerçekleştirerek bu performansları karşılığında ödeme yapacak.

5 Mart'a kadar müracaat yapılabilecek

Salgın periyodunun başladığı birinci aylarda müzisyenlere nakdi yardım sağlayan Büyükşehir Belediyesi, sürecin uzaması nedeniyle yeni bir takviye programını hayata geçirdi. Yeni dayanak programından yararlanmak isteyen müzisyenler için “forms.ankara.bel.tr/muzisyenlere-destek” adresi üzerinden müracaat süreci başlatılırken, farklı müzik cinslerinde sanatını icra eden müzisyenler ve müzik kümelerine performansları karşılığı mali dayanağın yanı sıra toplumsal medya platformlarında kullanabilmeleri için performanslarının profesyonel çekim kayıtları da teslim edilecek. Kültür ve Toplumsal İşler Daire Başkanlığı işçisi ve Kent Orkestrası müzisyenlerinin yer alacağı komite tarafından pahalandırılacak müracaatlar, 5 Mart 2021 tarihine kadar internet üzerinden yapılabilecek.

Üst Alt