Son Konu

Amazon, İstifa Eden Çalışanlarına 10 Bin Dolar Verecek

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
amazon-istifa-ederek-1557829558.jpg

Amazon, yaşanan sipariş yoğunluğu nedeniyle teslimatların daha süratli gerçekleştirilebilmesi için tahlil aramaya devam ediyor. Velev geçtiğimiz devirde bu hususla ilgili yeni teşebbüsçüler aradığını belirten Amazon, artık de çalışanlarının işlerinden ayrılıp kendi dağıtım ağlarını kurması için teşvik ediyor. Velev bu teşvik o kadar büyük ki şirket, istifa eden çalışanlarına 10 bin dolar (yaklaşık 60 bin TL) ve 3 aylık maaşlarını peşin olarak vereceğini duyurdu. Amazon'un bu duyurusundan sonra pek çok çalışanın, bahse sıcak baktığı belirtildi.

538594ce1c2a2a2337b69153fc466f5a11ac9ac8.jpeg

Amazon Global Operasyonlar Kıdemli Lider Yardımcısı Dave Clark, hususla ilgili kimi açıklamalarda bulundu. Clark, dağıtım ağının genişletilmesi için pek çok kişinin müracaat yaptığını ve içlerinde çalışanlarının da olduğu tabir ederek, birtakım çalışanların maddi durumunun bu teşebbüs için tutarlı olmadığını öğrendiklerini, bunun sonucunda da çalışanlara maddi destek vermeye karar verdiklerini belirtti. Memleketimizde MNG Kargo, Aras Kargo, AGT ve Kolay Gelsin ile teslimatlarını gönderen e-ticaret devi, Amerika'da ise UPS ve FedEX ile çalışıyor. 

Başlatılan dağıtım iştiraki kapsamında Amazon'un şu ana kadar 200 kişi yahut kurumla anlaştığı bildirildi. Çalışanlarına da destek vereceğini açıklayan Amazon'un, sonunda yıl sonuna kadar yüzlerce yeni muahede yapması bekleniyor. Yapılan bu teşebbüslerle birlikte Amazon, müşterilerine daha süratli bir halde ulaşmayı hedefliyor.

Üst Alt