Son Konu

Peker'in Suçladığı SADAT: 'Terörist Gruplara Gönderilen Silahlarla Hiçbir İlişkimiz Yok'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-03e9e547c0e3138c8234150cbffde995780632c5.jpg

Organize hata örgütü başkanı olmaktan hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, 8. görüntüde Suriye ile ilgili değerli argümanlar ortaya attı. Bu savların muhataplarından Peker'e karşılık gecikmedi.

Fotoğraf: Twitter (Suriye'ye gönderilen yardım TIR'ları)

Peker, bugün paylaştığı görüntüde Suriye'deki cihatçı El-Nusra örgütüne SADAT tarafından kendisi aracılığıyla silah gönderildiğini sav etti.

Son yıllarda ismi sıkça duyulan SADAT, yabancı askeri çalışana eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek için TSK’dan emekli edilen askerler tarafından kurulmuş bir şirket. 

Şirketin İdare Şurası Başkanı Melih Tanrıverdi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanlığını yapmış bir isim.

SADAT, suikast ve gayri nizami harp dersi verdiğine ait haberlerle anılıyordu

SADAT: "Terörist kümelere teslim edilen silahlarla hiçbir bağlantımız yok"

Peker'in savlarıyla ilgili SADAT'ın sitesinden yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

"Organize hata örgütü başkanı Sedat Peker 30 Mayıs 2021 tarihinde toplumsal medya hesabından yayınladığı bir görüntüde; 'Suriye Türkmenlerine insani yardım götürme' maskesi altında 'silah kaçaklığı' yaptığını itiraf etmiştir. Türkiye’de yargılanmakta olan Peker’in, kendini aklamak maksadıyla bir yandan cürümlerini itiraf ederken bir yandan da amaç saptırmak için pek çok isim de zikrederek “çamur at, tutmasa bile izi kalır” mantığıyla hareket ettiği görülmektedir.

İşlediği hatalar evraklı ve ispatlı olan firari hata örgütü önderinin, maksat saptırmak için Türkiye Cumhuriyeti Devletinin resmi kurumu Ulusal İstihbarat Teşkilatını, güzide şirketimiz SADAT Savunma’yı ve birtakım bürokratları gaye alması aklı selim sahibi kamuoyunun dikkatinden kaçmamıştır.

İftira sahiplerini iftiralarını ispatlamaya, ellerindeki dokümanları savcılığa teslim etmeye çağırıyoruz. Peker görüntüsünde terörist kümelere silah sattığını itiraf etmektedir; ama şirketimizin Peker tarafından terörist kümelere teslim edilen silahlarla hiçbir bağlantısı yoktur."

Murat Sancak'tan tezlere cevap: "Suriye de bir kibrit çöpü ticaretim olmadı"

Peker, Suriye'ye gönderilen silahların yanı sıra bölgedeki yasadışı ticarete ait de argümanlarda bulundu. 

Suriye'de büyük çaplı kaçak ticaret işleyişinde evvel Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı'nın onayının alınması gerektiğini belirten Peker, ardından Murat Sancak, Ramazan Öztürk ve el Nusra sorumlusu Ebu Abdurrahman'a başvurulduğunu ve hala bu işleyişin sürdüğünü anlattı. 

Peker, Berat Albayrak'ın da Murat Sancak'ın İstanbul'daki konutunda olduğunu öne sürdü.

BMC İdare Konseyi Üyesi ve Adana Demirspor Lideri da olan Sancak, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla, kelam konusu savları yalandı.

Sancak şu açıklamayı yaptı

"Berat Albayrak’ın saklanmaya muhtaçlık duyacak bir durumu yok. Ayrıyeten o kişinin tabiriyle teleon sinyalinden bakılabilir, konutuma hiç bir vakit gelmedi, gelse başımın üstünde yeri var, ağırlamaktan erdem duyarım.

O şahsın tekrar kendi hassasiyetiyle yanıt veriyorum, Suriye de bir kibrit çöpü ticaretim olmadı. İki kız çocuğumun boğazından o denli olmayan bir ticaretten bir damla su bile girmedi.

Hiçbir şey bâtın kalmaz, doğruysa ortaya çıkar, bir düşünün palavraysa o vakit ne diyeceksiniz? Adama haksızlık ettik diyeceksiniz. Pekala ben hakkımı helal eder miyim? O vakit geldiğinde tekrar buradan müellifim. Ortaya atılan bir savın gerçek olmayabileceğini hesaba katın."

Peker'in savları için

Üst Alt