Son Konu

Windows 11, Her Yıl Bir Büyük Güncelleme Alacak

teknolojiuzmani

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
windows-11-resmi-olarak-ilk-nesil-amd-ryzen-islemcileri-desteklemiyor.jpg

Windows 11 geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı. Yeni işletim sisteminin dağıtımının bu yıl içinde başlaması bekleniyor. İşletim sistemi, yeni çıkan bilgisayarlara ise önceden yüklenmiş olarak gelecek. Microsoft’un yeni nesil işletim sistemi, Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz bir yükseltme olarak sunulacak. Ayrıca Windows 11 Insider Önizleme sürümü de halihazırda kullanıma sunulmuş durumda.

Microsoft ayrıca, Windows 11 için özellik güncelleme planını duyurmuştu. Şirket, her yıl yalnızca bir tek Windows 11 büyük özellik güncellemesinin kullanıma sunulacağını, güvenlik ve hata düzeltmeleri için düzenli aylık kalite güncellemelerinin sağlanacağını onaylıyor. Yazılım devi, resmi destek sitesinde Windows 11 için özellik güncellemesini ve kalite güncellemesini kullanıma sunma planını ayrıntılı olarak açıklamakta. Böylelikle, Windows için her yıl iki büyük güncelleme sunan Microsoft, yeni işletim sisteminde bu durumu değiştiriyor gibi görünüyor.

windows-11-insider-surumu-yayinlandi-640x360.jpg

Teknoloji devi bunların yanı sıra Windows 11’in Home, Pro, Pro for Workstations ve Pro for Education sürümlerinin genel kullanılabilirlik tarihinden itibaren 24 ay destek alacağını da doğruluyor. Ayrıca Windows 11’in Enterprise ve Education sürümleri de genel kullanılabilirlik tarihinden itibaren 36 ay boyunca desteklenecek.

Üst Alt