Son Konu

Yeni Aslan Kral Filminin İlk Yorumları Twitter'a Düştü

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

1980'ler ve 1990'larda başarılı olmuş yapımlar, 2010'lu yıllara geldiğimizde yeniden Hollywood için bir çıkış kapısı haline geldi. Orijinal fikir üretmenin zor olduğu bu günlerde, daha önce başarılı olmuş yapımları biraz cilalayarak yeniden vizyona sokma projeleri, daha güvenli bir liman gibi gözüküyor. Bunu yaparak hem yeni kitlelere ulaşmaya çalışılıyor, hem de nostaji yaşamak isteyenlere. Bu türün son yapımı Disney'in The Lion King filmi oldu. Aslan Kral'ın yeni versiyonun ön gösterimi yapıldı, ilk görüşler oldukça olumlu. 

Chris E. Hayner (Gamespot): The Lion King'den şimdi çıktım ve filmin içine tamamen girmiştim. Benim en büyük korkum, gerçekçi hayvan tasarımlarının çizgi filmin yarattığı karizmayı yaratamayacak olmasıydı ancak bu işin altından başarıyla kalkmışlar. Timon ve Pumba gösteriyi çalıyorlar. Bazı şarkı/koreografi düzenlemeleri orijinali kadar başarılı olmasa da film gerçekten oldukça eğlenceliydi. 

Peter Sciretta (SlashFilm): The Lion King nefes kesen bir görsel sinema başarısı olmuş. Bu kadar iyi bir CGI animasyon filminin olduğuna hala inanamıyorum. Timon ve Pumbaa filmi ele geçirmiş. Bu iyi bir Disney yeniden yapımıydı. Fakat yapılması gerekli miydi? Belki değildi. Ancak oldukça eğlenceli bir filmdi ve aileler bu filme bayılacak. 

Steven Weintraub (Collider): Çok sayıda ön gösterime katıldığım için kendimi şanslı hissediyorum. Ancak bu zamana kadar herhangi bir filmde bu kadar alkış yaptığımı hatırlamıyorum. The Lion King filminde olmak sanki bir Rock konserinde olmak gibiydi. Film çok fazla para kazandıracak. 

Terri Schwartz (IGN): The Lion King filminden henüz çıktım. İlk görüşüm: SIMBA ÇOK TATLIYDI. Fakat eğer bu filmi animasyon filme çok benzeyen bir film olarak düşünüyorsanız üstüne bir de ağzı açık bırakan görsel efektleri ekleyin ve istediğiniz, beklediğiniz filme kavuşun. 

Perri Nemiroff(Collider): The Lion King benim her zaman en sevdiğim Disney animasyon filmi olmuştur ve şimdi bu yeni versiyonuyla muhteşem bir şekilde neden öyle olduğunu hatırladım. Yeniden eski duyguları yaşayabildiğim için heyecanlıyım. Duygular ve göz yaşları vardı. Bu filmin arkasında muhteşem bir görsel büyücülük yatıyor. Timon ve Pumbaa filmin her şeyiydi. 

Mike Ryan(Uproxx): Vay canına, ben THE LION KING'i gerçekten çok sevdim. Bence bir filmde izlediğim en muhteşem efektlere sahipti. Sanki yeni bir seviye gibiydi, bu filmle birlikte artık oyun değişti. (Bilgi için söylüyorum ben orijinal filme karşı agnostik bir bakış açısına sahibim. O filmle ilgili hiçbir nostaljiye sahip değil. Neyse bu film beni gerçekten yakaladı.)

Beatrice Verhoeven(TheWrap): Oh, The Lion King sonunda geldi. Film tam bir görsel baş yapıt. Öyle ki film boyunca yüzünüzde sürekli bir gülümseme ve göz yaşı bırakıyor. Film tüm jenerasyonlarda ki Disney filmlerinin bıraktığı etkiler adına bir şaheser. Timon ve Pumbaa şovu çalmışlar ve BEYONCE!!! 

Brandon Davis(ComicBook): The Lion King ses ve görsel anlamda bir şölen. Ben hayatım boyunca böyle bir animasyon seviyesi görmedim. Film gerçekten muhteşemdi. Seth Rogen ve Billy Eichner gerçekten filme damga vurmuşlar. Chiwetel Ejiofor, Scar olarak harikaydı. Film çok eğlenceliydi, muhteşem bir film. The Lion King orijinal filmi onore ederek harika bir iş çıkarmış. Ayrıca filme yeni modern dokunuşlar eklemiş. Bu dokunuşlar oldukça eğlenceli olmuş ve filme tamamen oturmuş. 
  • Lion King Filminin Karakter Posterlerinin CGI Olduğuna İnanamayacaksınız
  • Disney'in Yeni Aladdin Filminden İlk Yorumlar Geldi
Disney geçmişte büyük başarılara imza atan ve çok büyük hayranları olan filmlerini modern çağa uyarlayarak yeni bir sayfa açıyor. Aladdin filmi belki bir başarısızlığa uğradı ancak, Aslan Kral adına işler ilk bakışta oldukça olumlu. Yorumların hepsi filmin şahane görselliğine parmak basıyor. Ayrıca şarkılar ve ses efektleri de oldukça iyi duruyor. Film ülkemizde 19 Temmuz'da vizyona girecek. Bakalım Aslan Kral'ın yeni sürümü Steven Weintraub'un da dediği gibi Disney'e yine çok para kazandırmayı başarabilecek mi? 

Üst Alt