Son Konu

Ünlü şarkıcı Resul Dindar'dan kızıyla ilk fotoğraf! Resul Dindar kimdir?

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
unlu_sarkici_resul_dindardan_kiziyla_ilk_fotograf_resul_dindar_kimdir_1622635163_1493.jpg

Karadeniz müziğinin sevilen ismi müzikçi Resul Dindar babalık heyecanı yaşıyor. Kızı Ela ile toplumsal medyadan uzak bir hayat yaşayan Dindar kızıyla çekiliş olan bir fotoğrafını birinci kere yayınladı.

İbo Show'a konuk olan Resul Dindar hakkında araştırmalar sürat kazandı. Resul Dindar, 2008 yılı Temmuz ayında arkadaşlarıyla birlikte Karmate (değirmen) kümesini kurdu ve kümenin solistliğini yaptı. 38 yaşındaki Resul Dindar aslen Hopalı. Derya Batum Dindar ile evli olan Resul Dindar'ın Hiç, Sevdam ile Bir arada ve Gümüşhane Kızları isminde müzikleri vardır. 

İŞTE RESUL DİNDAR VE KIZI;

RESUL DİNDAR KİMDİR?

Türk halk müziği ses sanatkarı Resul Dindar, 24 Ocak 1982 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. 2008 yılı Temmuz ayında arkadaşlarıyla birlikte Karmate (değirmen) kümesini kurdu ve kümenin solistliğini yaptı.

Karmate, Nani ve Nayino isimli iki albüm çıkardı. Resul Dindar kümeden 2012 yılında ayrılarak müziğe tek başına devam etme kararı aldı ve 1 Nisan 2013 tarihinde Divane isimli birinci solo albümünü yayınladı. Resul Dindar'ın seslendirdiği eserler Türkçenin yanı sıra, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde konuşulan Lazca, Megrelce, Gürcüce ve Hemşince üzere lisanları de kapsamaktadır.

Derya Batum Dindar ile evli olan Resul Dindar'ın 2019 yılında dünyaya gelen 1 kızı var. 

Albümleri: Divane (2013)Dalgalan Karadeniz (2014)Aşk-ı Meşk (2017)SİNGLESorma (2016)Hiç (2016)Güzelliğin On Para Etmez (2016)Öptüm (2017)Eyvallah (2018)Yangın Yeri (2018)

Resul Dindar'ın Artvin'de yaşayan annesi geçirdikleri bir kaza sonrası 2018 yılında hayatını kaybetti.

Üst Alt