Son Konu

It: Chapter Two'nun İlk Yorumları Twitter'a Düştü

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Stephen King'in efsane kitabı It'nin yeni uyarlamasının birinci sinemasını 2017 yılında izlemiştik. Serinin devam sineması ise Eylül ayında vizyona girecek. Sinemanın ön gösterimi Amerika'da yapılmış, basından bilinen isimler sineması izlemiş. It: Chapter Two için umum birinci icmaller ise biraz korkutucu. Yani sinema korkutucu değil, sinemanın tefsirleri korkutucu, görünüşe nazaran sinema bu kere çoğunluğu tatmin etmeyi başaramayacak. 

Cinema Snopes: IT: Chapter Two'yu izledim ve görünüşe nazaran meseleler de tıpkı evlatlar üzere büyümüş. Bu marka asla Pennywise'ın neler yapabileceği ve yapamayacağı konusunda kurallar belirlemiyor. Başkaca onu nasıl devireceklerinin hiçbir mantıklı yanı yok. Sinemada hiç tansiyon yoktu. Ama Hader ve Ransone hayli güzellerdi. 

Scott Menzel (We Live Entertainment): It: Chapter Two katiyen yılın en büyük hayal kırıklığı, epey sıkıcı ve şişkin bir karmaşaydı. Sinema birinci sineması hatırlatmak üzerine çok hengam harcamış. Lakin birkaç düzgün sahne de vardı. Sinemanın en büyük eksikliği tansiyon ve endişe kısmıydı. Oyuncu performansları ise nispeten karışık. 

Erik Davis (Fandango): It: Chapter Two birinci sinemaya eksiksiz bir biçimde eşlik ediyor. Benzeri bir güç, mükemmel bir koordinasyonla birlikte kaygıyla güldürünün karışımı. 2. sinema biraz daha ağır bir tonda ilerliyor, çocukluk travmasının üstüne gitmek ve onu devirmek için uğraşıyorlar. Sinemanın sonlarına sahih kesinlike gözlerim yaşardı. Bill Hader şahaneydi. 

Paul Shirey (Joblo): İşin ahir bence kişiler hangi sineması daha çok beğendikleri konusunda bir çelişkiye düşecek. Ben ikisini de bir sinema olarak düşünmek istiyorum. Ve 2. kısım tatmin edici ve duygusal açıdan sonuca bağlayan bir işti. Gördüğüm en âlâ kaygı sinemalarından birisiydi. 

Steven Weintraub (Collider): It: Chapter Two, mükemmel bir sinema. Yetişkin oyuncular sahiden kusursuz ve sinemanın eskiyle yeniyi harmanlama biçimini çok sevdim. Sinemayla ilgili çok ziyade konuşmak istemiyorum zira çoğunuz gidip izleyeceksiniz. Sinemada mahal alan herkese tebrikler, nispeten başarılı bir iş çıkarmışlar.

Haleigh Foutch (Collider): It: Chapter Two, nispeten tutkulu ve beklentilerin yükünü tam mealiyle kaldıramamış bir sinema. Ama yeniden de yeterli bir endişe sineması. Geçmişte geçen kısımlar hakikaten çok çok uygun çalışmış. Ayrıyeten Bill Hader'ın her sahnesi fevkaladeydi. Tıpkı ondan beklediğimiz üzere. 

Peter Sciretta (SlashFilm): It: Chapter Two, muhtemelen birinci sinemadan daha müthişti. Kabuslarınıza girecek daha çokça Pennywise imajı vardı. Ancak sinema kimi mahallerde kendine has cazibesini kaybediyor. Geçmiş ve şimdiki devir arasında gidip gelirken kayboluyorsunuz. Yaklaşık üç saat süren sinema, bitmeyecek üzereydi. 
  • It: Chapter Two'nun Birinci Fragmanı Çıktı!
  • It: Chapter Two'nun Son Fragmanı Yayınlandı
"O"nun devam sinemasıyla ilgili birinci icmaller bu halde. Görünüşe bakılırsa eleştirmenler sinema hakkında karışık görüşlere sahip. Kimi kesim sineması epeyce fecî ve hoş bulurken kimi kesim sinemadan sıkılmış ve beğenmemiş. Muhtemelen birinci sinema üzere ortalama bir devam sineması bizleri bekliyor. IT: Chapter Two memleketimizde 6 Eylül'de vizyona girecek. 

Üst Alt