Son Konu

Muharrem İnce: 'CHP Oylarımı Bölmezse Gelecek Seçimde İktidarım'

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-bd8ae9c9ec84e96db9fb677fe71504138c0a9ad8.jpg

Memleket Hareketi'nin kurucusu Muharrem İnce, CHP'nin oylarını böleceği tenkitlerine karşılık verdi. İnce ayrıyeten, "CHP oylarımı bölmezse gelecek seçimde iktidarım" tabirini kullandı.

Memleket Hareketi'nin kurucusu Muharrem İnce, kendisine yöneltilen tenkitlerle ilgili olarak Hürriyet gazetesi muharriri Ertuğrul Özkök'e açıklamalarda bulundu.

Özkök'ün "Seçim gecesi üç-beş saati yönetemeyen bir siyasetçi bir partiyi 360 gün nasıl yönetecek" biçimindeki tabirini hatırlatan İnce, "Seçim gecesi için bana haksızlık ediliyor" tabirini kullandı.

"O gece partide seçimi izleyen komiteden bana bilgi gelmedi"

İnce, "Biz o gece parti idaresi ile anlaştık ve ben sonuçları bir otelde izledim" şeklindeki açıklamasını yineleyerek şunları söyledi:

"Tamam İsmail Küçükkaya ’ya attığım bildiri yanılgı oldu. Fakat partide seçimi izleyen komiteden bana bilgi gelmedi. Bu ortada beş partili arkadaşımızdan seçimin ikinci cinse kaldığı açıklaması yapıldı. Biz seçimin ikinci çeşide kaldığına inanıyorduk. 'Seçim sonucunun bu türlü tartışmalı olduğu bir anda ben çıkıp konuşsam bu ülkede iç savaş çıkardı."

"İYİ Parti ile birlikte ittifak yapıyorsa, benimle de yapacaklar"

CHP'nin oylarını böldüğü ve Cumhur İttifakı'na hizmet ettiği tenkitlerine de karşılık veren İnce, "Hayır bölmüyorum. Nasıl UYGUN Parti ile birlikte ittifak yapıyorsa, benimle de yapacaklar" ifadesini kullandı.

Özkök'ün aktardığına nazaran İnce, telefonu kapatırken gülerek "CHP oylarımı bölmezse gelecek seçimde iktidarım" dedi. İnce, Özkök'ün "Bunu yazabilir miyim?" sorusuna da, "Tabii yazabilirsin" yanıtını verdi.

Öte yandan Özkök, İnce için "Allah için Muharrem İnce’nin rahmetli Süleyman Demirel’e benzeyen bir tarafı var. Alınmıyor, kızmıyor, küsmüyor... Türk siyasetinde artık unutmaya başladığımız hoş bir meziyet bu" görüşünü lisana getirdi.

Üst Alt