Son Konu

Mortal Kombat'ın Senaristi Johnny Cage Detayına Açıklık Getirdi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_60875aabd546f_71317.jpg

Warner Kardeşlerin yeni nesil Mortal Kombat filmi geçtiğimiz Cuma günü yayınlandı. Filmden önce yaratılan büyük beklenti ve atmosfer filmin ardından bir anda tepetaklak gidince filmin senaristi Greg Russo ve yapımcılar eleştirilerden kaçış yolu olarak devam filmlerini işaret etmeye başladı bile. Her ne kadar yeni Mortal Kombat filmleri biraz heyecan yaratsa da ilk filmin başarısızlığı gerçekten göz ardı edilecek gibi değil. Son olarak senarist Russo yaptığı açıklamada hem devam filmlerine hem de potansiyel Johnny Cage'e açıklık getirdi.

"Sondaki Johnny sahnesi filmi farklı yollarda değiştirdi. Posterin farklı versiyonları vardı. Son olarak ortaya çıkan iş tasarım ekibinin yaptığı bir posterdi. Ben 'Citizen Cage' olanı seçtim çünkü 'Haklarınız için savaşın!' yazısı gerçekten komikti. Bunu hikayeye koyup değerlendirmek istedim. İnanıyorum ki böyle daha fazla hikaye anlatabileceğiz. Herkes birinci filme odaklandı. İlk film olmadan bir üçleme çekemezsiniz. Ancak bir senarist olarak kendinizi asla bir köşede görmemelisiniz.

Her zaman 'Hikaye buradan nereye gidebilir? Daha fazla neler anlatabilirim?' şeklinde düşünmelisiniz. Ben her zaman daha büyük şeyler görmenin peşinde oldum ve fikir doğru geldi. Elimizde hikayeye uymayan çok fazla karakter vardı. Tüm bu karakterler için bireysel filmler yapacak lükse sahip değiliz. Elimizdeki büyük karakterleri koruduk. Çünkü her şeyi bir anda kullanmak istemedik."
  • Mortal Kombat - İnceleme
  • Mortal Kombat Filmi Başarılı Olursa Dört Devam Filmi Daha Gelecek
Greg Russo'nun açıklamalarındaki üçleme kısmının altı çizilmesi gerekiyor. Eğer Warner Kardeşler gerçekten bir üçleme planlıyorsa bu izlediğimiz ilk film büyük Mortal Kombat öncesinde tatsız bir ön hazırlık olarak unutulabilir. Ancak bir noktada büyük turnuvada çok fazla dövüşçü içeren, oyun atmosferine uygun bir film izlemeyeceksek beş tane daha film çekseler bile hayranları tatmin etme şansları yok. O yüzden yeni nesil Mortal Kombat Sinematik Evreni'nin detaylarını şüpheyle bekliyoruz.

Üst Alt