Son Konu

Naci Görür'ün İsyanı Yeniden Gündemde: 'Kanal İstanbul Yerine Neden İstanbul'u Depreme Hazırlamıyorsunuz?'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-c7a8bfa48fe33dca3ab8c4d56632dad1585fafd8.jpg

İstanbul'da gerçekleşen sarsıntı sonrası Prof. Dr. Naci Görür'ün Kanal İstanbul ile ilgili yaptığı konuşma yine toplumsal medyada gündem oldu.

AFAD'a nazaran bugün saat 15.07'de merkez üssü İstanbul'un Kartal ilçesi olan 3,9 büyüklüğünde sarsıntı yaşandı. Deprem, İstanbul'un Avrupa ve Anadolu Yakası'ndaki birçok ilçede hissedildi.

Bu sarsıntı can ve mal kaybına neden olmasa da akıllara beklenen büyük sarsıntısı getirdi.

Ayrıntılar

Toplumsal medyada pek çok kişi, yakında inşaatına başlanacak Kanal İstanbul projesi yerine İstanbul'un beklenen zelzeleye hazırlanması gerektiğini söyledi. 

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Kısmı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Görür'ün kısa müddet evvel yaptığı bir konuşma bu bağlamda toplumsal medyada yine gündem oldu.

Görür, Fox TV'deki Çalar Saat programında Kanal İstanbul ile ilgili şu kelamları söylemişti:

"İstanbul zelzele bekliyor. Yüz binlerce insanın can güvenliği yok. Haykırmaktan sesim kesildi. Yalnızca ben değil, bütün bilim insanlarının! Neden İstanbul’u zelzeleye hazırlayıp da bu insanların can güvenliğini noktasında yatırım yapmıyorsunuz? Neden bu ülkenin en kuvvetli ekonomik koşullarında bu türlü riskli, getirisi de az olan bu projeye yöneliyorsunuz? İsyan ediyorum bir bilim insanı olarak.“

Üst Alt