Son Konu

Donanım İnceleme - SteelSeries Arctis 1

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Bir kulaklık olsun, ancak fiyatı uçuk olmasın, kaliteli de olsun, bir de her işe yarasın, her yanda her cihazla kullanalım, fakat rahat da olsun, bir de şık olmalı elbette, fakat lütfen kaliteli bildiğimiz bir markaysa yalnızca...

Oldu mu? Özetleyebildim mi? İstediğiniz bu değil mi? Lisan haberi açısından yazı işleri yöneticisine kalp buhranı geçirtmek pahasına da olsa... Aradığınız kulaklığı bir cümlede özetleyebildim mi?

Şayet söylediğime katıldıysanız aradığınız SteelSeries Arctis 1 olabilir. 420TL’lik makul sayılabilecek fiyatı, şık sade tasarımı, kabul edilebilir seviyenin bir tık üzeri ses kalitesi ve çok rahat tasarrufu ile bence “ideal” dediğimiz çizgiyi yeterli yakalayan bir eser. Hoş yanı her cihazla ve ortamla kullanılabilir olması. Beraberinde gelen 2m’lik Y uzatma ile PC’nize takın, onu çıkarıp dizüstü bilgisayarınızda kullanın, mikrofonunu sökün telefonunuza takın… Aslında konsollarla da kullanılabilir fakat kendi kablosu yalnızca 1.2m olduğu ve uzatması da yalnızca PC entegrasyonlu olduğundan ek bir kablo uzatması gerekebilir.

Ses tonu azıcık bass yüklü ancak doğaldan çok uzak değil, derinliği ve dolgunluğu biraz zayıf. Kulağınıza taktığınızda size vaaay dedirtmiyor, fakat bu fiyata nazaran hiç üzücü da değil. Dış sesleri güzel kapatıp, kendi sesini de dışarı çok taşırmıyor, buna karşın kulaklarınızı sıkıştırıp yormuyor. Uzun saatler kullanılabilecek kadar hafif ve rahat.

Üretim kalitesi pek âlâ. Ses ve mikrofon açıp kapama ayarı sol kulaklığın üzerinde duruyor ve epey rahat. Maatteessüf kablosu sökülüp takılabilir değil, bozulursa da birinci kablodan gidermiş üzere. Bence eserin en büyük eksiği de bu. Vesair bir zayıf yanı da mikrofonu, SteelSeries “ClearCast” demiş mikrofona fakat bence Skype ve Discord’da arkadaşlarınızla konuşmanın ötesine gitmemek lazım.

Hasılı kulaklığınızdan şahsi beklentileriniz yoksa; olağan bir kullanıcıysanız Arctis 1 sizi çok memnun edebilir. Bir yandan da ben üzerine bir 80TL daha koyup Logitech G Pro’yu tercih edebilirim sanırım. Lakin fiyat/performans derdindeyseniz muhtemelen en yeterli tercihiniz de bu. SteelSeries Arctis 1 yalnızca hepsiburada.com üzerinde satılıyor ve üstelik bir güruh oyuna da kod falan armağan ediyor.

Üst Alt