Son Konu

The Witcher'ın Yazarı, Netflix Dizisine Pek Karışmamış

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_65256.jpg

The Witcher kitaplarının yazarı Andrzej Sapkowski, io9 ile yaptığı röportajda Netflix'te yayınlanan The Witcher dizisine dair ilginç ve bazıları da komik sayılabilecek açıklamalarda bulundu. Sapkowski, aynı The Witcher oyunlarında olduğu gibi etliye sütlüye pek bulaşmamış görünüyor.

Yazar, dizinin yapımına ne kadar dahil olduğu yönündeki soruya, "pek dahil olmadım, böyle olmasını ben istedim. Çok sıkı veya çok uzun çalışmayı sevmiyorum. Aslında, ben çalışmayı hiç sevmiyorum. İlk taşı günahsız olanınız atsın." şeklinde cevap vermiş.

Sanatçıların özgürlüğüne, dışavurumlarına inandığını söyleyen Sapkowski, diğer sanatçıların işine karışmadığını, kendi görüşlerini empoze etmeyi sevmediğini de söylüyor. "Hiçbir şey için ısrarcı olmam ve hiçbir şey için tartışmam. Sadece tavsiyede bulunurum. Gerekli olduğunda. Bana sorulduğunda" diyor Sapkowski.

Kendisine dizi sonrasında Amerika'da 500,000 ek Witcher kitabı basılmasına nasıl tepki verdiği de sorulmuş ve yazarın buna cevabı da şu: "Bu soruya nasıl bir cevap vermemi bekliyorsunuz ki? Kahrolduğumu mu söyleyeyim? Gözyaşlarım sel oldu mu diyeyim? İntiharı düşündüğümü mü söyleyeyim. Hayır efendim. Duygularım gayet barizdi ve hiç de öyle karmaşık değildi"

Belki de en komik cevabı sona saklamış ünlü yazar. Dizinin geleceğinde görmek için en çok sabırsızlandığı şey sorulmuş ve şöyle demiş Sapkowski: "Size kitaplarını çok sevdiğim Joe Abercrombie'den bir alıntı yapayım. Hayat denen şey, aslında oldukça boktan. Beklentilerinizi düşük tutsanız iyi olur. Bu sayede belki güzelce şaşırabilirsiniz."

Röportajın tamamını io9'da okuyabilirsiniz.

Üst Alt