Son Konu

‘Game of Thrones’ Oyuncusu Hannah Waddingham Yıllar Sonra İlk Defa İşkence Sahnesi Hakkında Konuştu!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-a3e64867c29e562fe498aefe7d2110e89e991937.jpg

"Doğum yaptığım günü saymazsak hayatımın en makus günüydü."
Kaynak: ...

‘Game of Thrones’ hepinizin bildiği üzere gelmiş geçmiş en başarılı dizilerden bir tanesiydi.

Ve görünüşe nazaran çekim süreci de bir o kadar zormuş. 'Yüce Serçe'nin sadık takipçisi ve 'Yedi'nin İmanı'nın Utanç Rahibesi' Septa Unella'yı canlandıran aktris Hannah Waddingham, o meşhur azap sahnesinin hayatının nasıl en makus gününe dönüştüğü hakkında konuştu.

Dizinin 6.sezon finalinde, Lena Headey'in canlandırdığı Cersei Lannister, kefaret yürüyüşü sırasında onu durmadan aşağılayan Unella'dan intikam aldı.

Cersei, özgürlüğüne kavuştuğunda Unella'ya 'waterboarding' isimli azap metodunu kullanarak acı çektirdi.

*Waterboarding, bir çeşit azap cinsidir. Birey sırt üstü sabitlenip yüzü ve böylelikle teneffüs yolu ıslak bezle kapatılarak bezin üstüne su dökme yoluyla bireye boğulma hissi verilir.Waterboarding çok acı, kuru boğulma, akciğer hasarı ve oksijen yetersizliğinden kaynaklanan beyin hasarı üzere tesirlere neden olabilir.

Kaynak:

Hannah çekim için sete giderken dalgıç kıyafeti giymesi gerektiğini söyleyen bir ileti almış.

"10 saat boyunca büyük kayışlarla tahta bir masaya bağlı kaldım. Doğum yaptığım günü saymazsak, hayatımda geçirdiğim en berbat gündü. Lena epey uzun bir müddet yüzüme sıvı dökmekten rahatsız olmuştu ve ben de şuurumu kaybetmiştim."

Hannah, daha sonra iş arkadaşı Eugene Simon'a (Lancel Lannister) bu sahneyi çekmenin bir azap üzere olduğunu söylemiş.

View this post on Instagram

A post shared by Eugene Simon (@eugenesnaps)

"Konuşacak takatim yahut sesim kalmamıştı, yüzümde güya akına uğramış üzere yaralar ve morluklar oluşmaya başladı. Kendi kendime 10 saatlik bir azaba maruz kaldım diye düşündüm."

Pekala ya Eugene Simon'ın karşılığı neydi?

"Dört gün boyunca bir bok çukurunda dirseklerimin üstünde süründüm. Şayet hiç hırpalanmadıysanız Game of Thrones'da bulunmamışsınız demektir."

Üst Alt