Son Konu

Bakan Pakdemirli Komşudaki Yunanistan'daki Hakkında Konuştu: 'Uçak Talebi Var, Değerlendirmeye Çalışıyoruz'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-0517a16f7fea07966720c6e68c562b50f6801c00.jpg

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Yunanistan'ın orman yangınları nedeniyle uçak talebinde bulunduğunu söyleyerek, "Bunu değerlendirmeye çalışıyoruz." tabirini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Marmaris'te açıklamalarda bulundu.

Pakdemirli, Yunanistan'ın Türkiye'den uçak talebinde olduğunu söyleyerek, "Bunu değerlendirmeye çalışıyoruz. Bizdeki yangınların hafiflemesiyle bir arada şayet sağlayabileceksek bunu da Yunanistan'a sağlıyor olacağız." ifadelerini kullandı.

Pakdemirli 5 noktada yangın söndürme çalışmalarının devam ettiğini aktardı.

"Genel prestijiyle Muğla'daki tüm yangınlarla ilgili durum güzele yanlışsız gidiyor. Yangın söndürme çalışmalarıyla ilgili 89 hava aracının günlük uyumunu yapmak durumunda kalıyoruz. Sıkıntı bir operasyon. 240 orman yangınından 235'i denetim altına alındı. 5 yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Dünden daha güzel bir noktadayız. Şu anda teknik denetim altına alındı demek için çok erken. Milas'taki yangının odağına girdik. Çok kısa vakitte denetim altına alınacak. Kavaklıdere, Köyceğiz ve Karaköy yangınları devam ediyor. Şu anda yerleşim yerlerini tehdit eden bir yangımız yok. 10 jandarma helikopteri çok kısa bir mühlet içinde bambi takarak su atmaya bizlere katıldı. 6 vilayette 22 ilçe, 172 köyde 7 bin 220 çiftçinin hasar tespiti yapıldı. Yerleşim yerlerini tehdit eden bir yangın yok. Yangınlar soğutulduktan sonra yanan ağaçlar alandan çıkartılacak. Nasıl yeşillendirileceğine dair bir çalıştay yapacağız."

Üst Alt