Son Konu

Profesyonel Analist BTC, ADA, ETH Tahminini ve Patlayacak 3 Altcoin’i Açıkladı!

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
2871586.png

İngilizce “flippening” kelimesi, kripto topluluğu için Ethereum’un piyasa değerinin Bitcoin’i geçtiği senaryoyu ifade eder. Ayrıca, ETH’nin bunu başarabileceğine inan pek çok kripto uzmanı bulunuyor. Örneğin, Eight Global’ın kurucusu Michaël van de Poppe, bunun 9 ay içinde gerçekleşeceğini düşünüyor. Poppe, ETH için 15.000 doları ve ADA ve diğer 2 altcoin için yükselişte olduğunu açıkladı. Sosyal medya analisti ayrıca bu konulara değindi…

ADA, ETH, DOT ve ATOM Michaël van de Poppe’nin listesinde

Önümüzdeki dokuz ay içinde bir noktada, Eight Global CEO’su Michaël van de Poppe, Ethereum’un piyasa değeri açısından Bitcoin’i geçeceğini düşünüyor. Poppe, “hala bir boğa döngüsündeysek, bunun olacağını düşünüyorum” dedi ve şunları söyledi:

Büyük soru, bunun geçici mi yoksa çağlar için mi olduğudur. Önümüzdeki iki yıl boyunca Bitcoin veya Ethereum da yükselişe geçmem gerekirse, Ether’i seçerdim.
altcoin.jpg
Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Van de Poppe’nin, Bitcoin’in bu boğa döngüsünde 300.000 dolara ulaşacağından emin olduğunu düşünürsek, bu biraz şaşırtıcı olmalı. Ancak analistin fiyat hareketi raporu, piyasa duyarlılığı ve on-chain analizin bir kombinasyonunun ETH fiyatının 15.000 dolara yükselebileceğine işaret ediyor. Van de Poppe, Amsterdam’daki Beursplein 5’ten 12 kişilik bir kripto danışmanlık ve eğitim platformu olan Eight Global’ı yönetiyor. Ayrıca 400.000 takipçili Twitter hesabı ve 130.000 aboneli YouTube kanalında fiyat analizi sağlıyor. Van de Poppe:

Şu anda tutkumuzu takip ederek ve genişlemeyi hedefleyerek hayatımızı kriptoda yaşıyoruz. Çoğu platform günlük alım satım ve alım satım fikirlerini hedefler, ancak varlık yönetimi ve çeşitli portföylere doğru ilerliyoruz.

Ethereum’da hedef 15.000 dolar, peki ADA?

Van de Poppe, fiyat analizini B Planı’nın dolaşımdaki kripto para miktarını üretim hızıyla karşılaştıran stok akış modeline (S2F) dayandırıyor. Bu model, mevcut boğa piyasasının hala çalışacak yeri olduğunu gösteriyor. Poppe bu konuda şunları söyledi:

Bir tane daha büyük çıkışla birlikte altı ile dokuz ay daha boğamız olacağını düşünüyorum.
btc-1.jpg
Poppe ayrıca, fiyatların yıl sonuna kadar 998 dolardan 20.000 doların biraz altına yükseldiği 2017 bitcoin patlamasına atıfta bulunarak, “Ether hala bir boğa döngüsünde, bunu 2017’nin Bitcoin boğa döngüsüyle karşılaştırırdım” diye ekledi.

Ethereum bu yıl neler yaptı?

Tüm kripto para birimleri gibi, Ethereum da 2021’de dalgalı bir sezon yaşadı. Mayıs ayında %440 artarak 775 dolardan ATH seviyesi olan 4.000 doların üzerine çıktı, ancak o zamandan beri 3.000 dolar seviyesine geriledi. Van de Poppe, mevcut döngü sırasında fiyatların dört kat artacağını tahmin ettiğini söylüyor:

Bitcoin bir kez daha patlarsa, tabii ki Ethereum de aynısını yapacak. Mevcut yanma oranlarıyla 12.500 ile 15.000 dolar arasında ETH çok muhtemel görünüyor.
1_raOOpihTcBUR6ljyr59HQQ.png
Michaël van de Poppe, Ethereum hakkında endişelerini dile getirdi

Ancak van de Poppe, Ethereum’un genel ölçeklenebilirliği hakkında bazı şüphelerini dile getirdi. Ethereum EIP-1559, işlem ücretlerini daha öngörülebilir hale getirmek ve Ether’in genel arzını sınırlamak için ETH’leri ” yakmak” için tasarlanmıştır ve bu yıl Temmuz ayında piyasaya çıktı. Poppe şunları söyledi:

EIP-1559 ilk adım. Ancak sorun çözülmedi – şu anda gas ücretleri hızla artıyor. Düzelmediği için Solana ve Avalanche gibi diğer ekosistemlerin rekabet ettiğini görüyorsunuz.

Analist satın alınabilecek altcoin’leri sıralıyor

Van de Poppe, Ethereum’un yanı sıra önümüzdeki birkaç ay içinde yükselmeye başlayabilecek iki altcoin daha belirledi. Altcoin’ler, Bitcoin olmayan herhangi bir kripto para birimi olarak tanımlanır. Poppe, yeni altcoin projeleri için şunları söylüyor:

Daha yeni uyanan birkaç kripto para var. Birkaç katman 1 Blockchain ağır bir şekilde geride kalıyor.

İlk seçim Cosmos oluyor:

İlk olarak, van de Poppe, karmaşık teknik uygulamaları nedeniyle Cosmos (ATOM)’u öneriyor:

Cosmos, diğer katman 1 Blockchain’leri birbirine bağlayan kendi ekosistemine sahiptir, bu nedenle tek bir sabit sistemden bağımsızdır. Bir süredir bunun bir sonraki Solana olabileceğini söylüyorum.
cosmosatom.jpg
Cosmos’un ATOM’u bu yıl güçlü bir büyüme kaydetti ve 2021’in başında 6.50 dolardan 20 Eylül’de ATH seviyesi olan 45 doların biraz altına yükseldi. Ancak fiyatı son birkaç gün içinde üçte bir oranında düştü. Evergrande kriz kripto için borsa yayıldı. Çinli emlak firması Evergrande’nin 300 milyar dolarlık yükümlülükleri, bu hafta küresel bir satışı tetikledi ve çoğu kripto para birimi de zarar gördü.

İkinci sırada Polkadot (DOT) var

Van de Poppe ikinci sırada, mevcut boğa döngüsünde açıkça geride kaldığını ve bu nedenle yükselmeye devam edebileceğini söylediği Polkadot (DOT)’tan bahsetti:

Teknik faktörlerden dolayı beğendim, tamamen fiyat hareket analizine dayalı olarak beğendim. Ekosisteminin bazı zorlukları var, ancak henüz hiç hareket etmeyen birkaç katmandan biri.
Polkadot-price.png
Polkadot 2021’de dalgalı fiyat hareketleri kaydetti ve Mayıs ortasındaki ATH seviyesi olan 48 dolardan Temmuz’a kadar sadece 11 dolara düştü. Şu anda değeri 27 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Poppe şunları düşünüyor:

Cosmos ve Polkadot şu anda oldukça ucuz. Bence bu paraların her ikisi de üç haneli değerlere ulaşabilir.

Michaël van de Poppe, Cardano (ADA) da düşüşte

Ancak Poppe, şu anda Cardano ADA’nun düşüş eğiliminde olduğunu söyledi. Röportajda “Cardano (ADA)’nun 100 milyar dolar değerinde olması hiç mantıklı değil” dedi ve ekledi:

Zaten gülünç aşırı değerlemelerle dolu bir balonun içinde olabileceğimizi gösteriyor.
ada-1.jpg
ADA, bu yıl yaklaşık %1,250 değer kazandı ve piyasa değeri açısından Bitcoin ve Ethereum’un ardından üçüncü en büyük kripto para birimi haline geldi. Van de Poppe, sadece dokuz gün önce akıllı sözleşmeleri barındırmaya yükselen Cardano (ADA) ağının Ethereum ve diğer platformların gerisinde kalmasıyla, bu değerlemeyi temel olarak destekleyen hiçbir şey olmadığını söyledi. Van de Poppe ADA için diğer açıklamaları şunlar oldu:

Cardano (ADA) bir şaka. İnşa edilmekte olan ekosistem güzel, ancak bu kadar yüksek bir değere sahip olması gülünç, hepsi büyük hayaller ve falcılık, farkında olmadan. Ethereum, Avalanche veya Solana ile karşılaştırırsanız, büyük ölçüde aşırı değerli. Bu aşamada değeri gerçek değil.
btc-6.jpg
Van de Poppe, son kripto çöküşü ile mevcut piyasa arasında bir karşılaştırma yaparak Cardano (ADA)’nun XRP ile benzerliklerine işaret etti. Ripple’ın XRP tokeni 2018’in başında 3 doların üzerine çıktı, ancak daha sonra sadece dört ay sonra 0.50 doların altına düştü. Piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi olarak eski konumunu asla geri kazanmadı. Van de Poppe, ADA ve XRP için son yorumları şunları oldu:

ADA, 2021’in XRP’si olabilir. Kripto ile ilgisi olmayan tanıdığım herkes şu anda ADA satın alıyor, bu ya aşırı değerli olduğunu ya da diğer projelerin değerinin düşük olduğunu gösteriyor. ADA 2021’in XRP’si olabilir.

Üst Alt