Son Konu

Rekabetçi Oyunlarda Takımı Çekip Çeviren Destek Sınıfı Oyuncularının İyi Bildiği 13 Durum

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-e8733b51ca67ba49ef281e7e04a73fc36cdd7120.jpg

Kadronun zımnî kahramanları, grubun adeta kollayıcı meleği olan dayanak sınıfı oyuncularının hakkını bu içerik ile teslim ediyoruz.

1. Daima heal, zırh, kalkan ve verebileceğiniz tüm ekstraları isteyen kadro arkadaşları.

Evet farkındayız, canınız az. Sizinle ilgilenmediğimiz esnada muhtemelen ölüyüz, sizden daha güç durumdaki bir grup arkadaşımıza yardım ediyoruz ya da halihazırda bir düşman ile başımız kaygıda. Yoksa sizi neden mevte terk edelim ki?

2. Daima sana odaklı oynayan rakip ekip.

Bir grubun istikrarını bozmanın en kolay yolu elbette birinci evvel takviye oyuncusunu saf dışı bırakmaktan geçer. Bunun bizler de farkındayız lakin savaşın ortasına adım atar atmaz ölmek de güzel hissettirmiyor.

3. Takviye oyuncusunu koruyamayan grup.

Bir de daima öldüğünüz için size kızarlar. Uygun de beni biraz da olsa müdafaanız gerekmiyor muydu? Tank neden en ufak hasar aldığında benden evvel kaçıyor mesela?

4. En ufak bir hatanızda burnunuzdan getiren kadro arkadaşlarınız.

Arkadaşlar, sizin neden kötülüğünüzü isteyelim? Demek ki o an gözümüzden kaçtınız ya da öteki bir şey oldu da size yardım edemedik. İnanın siz öldüğünüzde biz sizden daha çok geriliyoruz.

5. Tüm grubu kurtardığınız halde kadir değer bilmemeleri.

Dayanak sınıfı oyuncusu cefakardır, kaç belalardan grubunu kurtarır da bir teşekkür çok görülür ona. Lakin o yeniden de anne şefkati ile grubun peşinde koşmaya devam eder.

6. Olur da ezkaza kill alırsanız vay halinize.

Siz takviye sınıfı oyuncususunuz, sizin ne haddinize kill almak? Olur da kadro arkadaşınızın skorunu çalarsanız ya da o varken siz şuurlu olarak bir rakibi alt ederseniz yandınız. Sizin de skora gereksiniminiz olabileceği akıllarından geçmez.

7. Tüm ekibin peşinden koşmak zorunda kalmak.

Grup arkadaşınız herkesten uzaklaşıp haritanın bir ucuna gitti ve sizden yardım mı bekliyor? Kadronun geri kalanını bırakıp onu haritanın öteki ucundan kurtarmadığınız sürece sizden nefret edecek. Biri düşmanla kapışırken heal bekler, öteki daha savaş alanına gelmeden sizi çağırmaya başlar. Düşününce içimiz sıkıldı...

8. Karakter seçim ekranında çok rahat olmak.

Takviye sınıfı karakterlerin tercih edilme oranı genelde öteki sınıflara nazaran daha az olduğundan gönlünüzce karakter seçer, hiç bir tartışmaya girmek zorunda kalmazsınız.

9. Birden fazla vakit grubun gerçek kahramanı olduğunu bilmek.

Siz yardımına koşmasanız, heal vermeseniz, zırha destek yapmasanız bu grubun hali birçok olurdu? İstediğiniz kadar övünün ey dayanak sınıfı oyuncuları, hakkınızdır!

10. Saldırmak kadar savunmanın da oyun kazandıracağını bilmek.

Lakin bunu ekibe anlatmakta bazen zorluk yaşamak... Düşmana saldırmak için kanı kaynayan ekibinizin peşinden ne derece zorluklarla koştuğunuzu biliyor ve sizi taktir ediyoruz.

11. Her grubun aranan üyesi olmak.

Dayanak sınıfı karaktere sahip olmayan bir grup kaybetmeye mahkumdur ve bunu kadro arkadaşlarınız da içten içe bilirler. Bu sebeple her grubun aranan elemanı olmanız sizin için pek sıradan ve alışıldık bir durumdur.

12. Kimi vakit rakip kadrodan bile taktir görmek.

Rakip ekibin garanti görünen zaferini makul oyununuz ve ekip arkadaşlarınızı kritik anlarda destekleyerek yaptığınız ataklar mahzurlar kimi vakit. İşte bu türlü anlarda sohbet kısmından rakibin size gösterdiği övgü değer biçilmez hisler yaşatır.

13. Rakip grubun dayanak oyuncusuna kimi vakit içten içe sempati beslemek.

O sizin, siz onun neler çektiğini biliyorsunuz fakat nihayetinde rakip rakiptir. Çabayı elden bırakmadan kazanılan bir maç sonrasında rakibin takviye oyuncusunu övmek de kimi vakit gerçekleştirdiğimiz hareketlerden.

Üst Alt