Son Konu

Huawei için sevindiren haber! Android yalan olabilir!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
harmonyos-byol_cover.jpg

Huawei'ye uygulanan yasağın akabinde, Çinli firma kendi işletim sistemini geliştirmek zorunda kalmıştı. Bu işletim sistemi başta pek ciddiye alınmamıştı. Lakin HarmonyOS 2.0 ile Huawei, Android'e büyük bir rakip olacağının sinyallerini verdi.

Şu an itibariyle HarmonyOS, Android ve iOS'un gerisindeki üçüncü en büyük taşınabilir işletim sistemi pozisyonunda. Test etabında olan HarmonyOS 2.0 önümüzdeki aylarda Huawei’nin Mate 40, Mate 30, P40, Mate X2 ve başka amiral gemisi serilerine gelecek.

HarmoyOS'in yükselişi görünüşe nazaran öteki firmaların da ilgisini çekmiş durumda. Başka üreticilerin bu işletim sistemini kullanacağı ortaya çıkmıştı. Bu firmalar ortasında Meizu üzere markaların yer alması dikkat çekmişti. Artık ise Huawei'ye ambargo uygulayan Qualcomm'dan atak geldi.

HarmonyOS çok ses getirdi! Qualcomm'un dikkatini çekti!

Sızıntıları ile ünlü @DCS'den gelen sızıntı, Huawei Mobile Servis'in Qualcomm'un platformunu benimsemeyi planladığını sav ediyor. Qualcomm'un dikkatini çeken Huawei'nin taşınabilir işletim sistemi HarmonyOS için yonga seti üreticisi atılımlar yapacak üzere görünüyor.

qualcomms-new-ceo-says-huawei-chip-X3A6.jpg

Snapdragon yonga setleri ile HarmonyOS 2.0'ın ahenk içerisinde çalışmasını sağlamak isteyen Qualcomm, ilerleyen periyotlarda Donald Trump'ın uygulattığı ambargoyu da yok sayabilir.

Şu sıralar ambargolardan ötürü TSMC'ye Kirin yonga seti ürettiremeyen ve telefonlarında da Snapdragon yonga seti kullanamayan Huawei, 2021'in sonuna hakikat küllerinden yine doğacak üzere görünüyor.

Apple olma yolunda emin adımlar ile ilerleyen Huawei'nin ambargoların kalkması ile Çin'de kaybettiği pazar hissesini kısa müddette toplayacağını düşünüyoruz.

Üst Alt