Son Konu

Nagehan Alçı: 'Öğretmenler Nerdesiniz? Okullar Açılsın Diye Ses Çıkardığınızı Duyamadık'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-f07bfca1fe8aa30be33b003f594f57544ea41d6e.jpg

HaberTürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, bugün başlayan kademeli olağanlaşma periyodunda okulların açılamayacak olmasına reaksiyon göstererek, "Yeniden AVM’lere kavuştuk, sokaklar tekrar hınca hınç dolacak. Ancak çocuklarımız meskende olacak. Okullar olağan ki kapalı. Her yer açılsa da okullar sıkı sıkıya kapalı tutulmalı bu ülkede. Ne de olsa en kolay lokma çocuklar. E alıştılar da meskende boş boş oturmaya. Otursunlar… Zihinsel ve bedensel olarak çürüme kıymetine otursunlar evlerinde" dedi. 

Alçı bugünkü yazında, "Ben artık yazacak bir şey bulamıyorum sevgili okurlar… Açık söyleyeyim, pek umudum kalmadı. Bırakın bu seneyi, eylülden bile endişeliyim…. Pandemi devri çok acı bir biçimde gösterdi ki eğitim asla öncelik değil bu ülkede" niyetini lisana getirdi.

"Aşı için feryat ettiğinizi de görmedik"

Alçı, "İşin acı tarafı okulları açmak konusunda kamuoyu bile olmaması… Hiç boşuna 'Öğretmenler uzaktan eğitim istemiyor, okullarına kavuşmak istiyorlar' demesinler… İsteyen insan ses çıkarır. Hani neredesiniz öğretmenler? Okullar açılsın diye ses çıkardığınızı duyamadık bugüne kadar. Onun yerine açılan sınıfları okutanlar 'Bu haksızlık' diye feryat ediyorlar… Aşı için feryat ettiğinizi de görmedik. Aşı olmadan okul açılmasın diyorsunuz ancak aşıya ulaşmak için tesirli bir kampanya neden yapmıyorsunuz? Ben devamlı yazıyorum öğretmenlerin aşıları nerede diye fakat hani sizden dayanak?" diye sordu.

Alçı, "Okula gitmek yasak ancak anne-baba ile AVM gezmek serbest… Güzel gezmeler!" diyerek yansısını lisana getirdi.

Üst Alt