Son Konu

14 Şubat sevgililer gününe özel duvar kağıtları!

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
erkek-ve-bayan-icin-14-subat-sevgil-dcn7_cover.jpg

Telefonunuzda kullanabileceğiniz, 14 Şubat sevgililer gününe özel, birbirinden hoş duvar kağıtlarını sizler için bir ortaya getirdik.

d8c3afba2943fc26be533908d2b00c9e-8Obl.jpg
Çifler 14 Şubat sevgililer gününü heyecanlı bir bekleyiş ile sürdürüyordu ve sonunda beklenen gün geldi. Koronavirüs pandemisi, her ne kadar bu yıl birçok çiftin sevgililer gününü uzaktan kutlamasına sebep olacak olsa da, kıymetli olan kalplerin bir olması...

Tüm dünyada olduğu üzere yurdumuzda da milyonlarca çift, bu özel ve keyifli günde birbirlerine çeşitli armağanlar alıp, sürprizler yapacak, kutlama iletileri gönderecek, tahminen de birbirlerine aşkını itiraf edenler olacak.

Bu özel gün için şimdi plan yapamamış olan çiftler ise, sevgililer günü nasıl kutlanır? Sevgililer gününde ne yapılır? Sevgililer gününde ne armağan alınır? Üzere soruların cevabını arıyor.

Pekala hiç düşündünüz mü? Yılın en romantik günü olan 14 Şubat ne vakittir kutlanıyor ya da kimin icadı? Dilerseniz sizlere biraz 14 Şubat sevgililer gününün tarihçesinden bahsedelim.

1381 tarihli Parlement of Foules isimli kitaba nazaran, Fransa'da ve İngiltere'da 14 Şubat

Birçok farklı tarihi dokümanda 14 Şubat sevgililer günü yer almaktadır. Örneğin; klâsik olarak kuşların çiftleşme günü olarak bilinmekteydi. Günün bu özelliğinden ötürü sevgililer birbirlerine hoş kelamlar yazan notlar vermekteydi ve bu notlarda birbirlerine Valentine diye hitap etmekteydiler.

Lakin 14 Şubat günü 496 yılında Papa Gelasius tarafından Valentine onuruna kutlama günü olarak ilan edilmiştir.

Sevgililer günü ile 14 Şubat kontağı birinci olarak 14. yüzyılda, kimi kaynaklarda görülmektedir. Kilise takviminde bulunan 14 Şubat kutlamaları ise 1969 tarihte kilise takviminden çıkarıldığı bilinmektedir.

Katolik Ansiklopedisi'nde Aziz Valentine ismi yer almaktadır. Lakin 14 Şubat tarihine kayıtlı olan Aziz Valentine sayısı üç tane olduğu için hangisinden kaynaklandığı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.

Bu bilgileri sizlerle paylaştıktan sonra, dilerseniz telefonunuzda kullanmanız için 14 Şubat sevgililer gününe özel olarak derlediğimiz duvar kağıtlarına gelin daima birlikte göz atalım. Sizler telefonunuz için duvar kağıdı beğenirkten, biz de bu özel günde sevdiğinize gönderebileceğiniz sevgililer günü iletilerini paylaşıyor olacağız.

İşte sevgililer gününe özel duvar kağıtları;

bdebead3351817869b4f8adfe447ac0b-oKB6.jpg
Birtakım aşklar okyanus üzeredir görmesen de sonunun bir yerlerde bittiğini bilirsin, okyanuslar bile kıskanır sana olan sevgimi. Görmesem de sonunu biliyorum, sonsuza kadar bitmeyecek… Seni seviyorum!

ff9fc20b5ec081fd809dd5ddfc8138a0-AiWo.jpg
Kuyruklu yıldızlar vardır, dünyaya yetmiş yılda bir gelirler, beşerler onu hayatı boyunca tahminen bir sefer görürler. Ben o yıldızı gördüm, o da sensin bir adedim. Sevgililer günümüz kutlu olsun.

07929d2d4cc327806338abd4fc7075ee-EHP4.jpg
Bu kent hoşsa, senin yüzünden. Sen dünyada olmasan diyorum ben ne yapardım. Seni çok seviyorum aşkım sevgililer günün kutlu olsun.

Üst Alt