Son Konu

Başkan Ecevit Keleş'ten CHP’nin 99. Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

CHP Sakarya Vilayet Lideri Ecevit Keleş Cumhuriyet Halk Partisi’nin 99.Kuruluş Yıldönümü hasebiyle ileti yayınladı.

Başkan Ecevit Keleş yayınladığı iletisinde şu görüşlere yer verdi;

“Mustafa Kemal Atatürk'ün “Benim iki büyük yapıtım vardır. Biri Cumhuriyet Halk Partisi oburu Türkiye Cumhuriyeti'dir” kelamları, büyük liderimizin Cumhuriyet'imize ve partimize verdiği büyük değer ve kıymeti ortaya koymakla birlikte; Cumhuriyet kıymetlerinin yılmaz savunucularına, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kıymetli takımlarına büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Bu sorumluluk biz Cumhuriyet Halk Partililere, hukukun hâkim kılındığı, insanımızın huzurlu, keyifli ve müreffeh bir hayat sürebildiği, gelecek derdi yaşamayacağı, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmış bir Türkiye'yi en kısa müddette inşa etme misyonunu tevdi etmektedir. Bu misyon ne kadar şiddetli olursa olsun, önümüzde duran maniler ne kadar büyük olursa olsun, sonunda nihai gayemize ulaşacağız; Altı Ok'un rehberliğinde, ülkemizi aydınlık yarınlara kavuşturacağız.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin her bir takımı 99 yıldır, bu inanç ve kararlılıkla çabasını yürüttü ve bundan sonra da tıpkı inanç ve kararlılıkla demokrasinin, hukukun üstünlüğünün ve gelecek hoş günlerin inşası için çalışmaya devam edecek.

Bu vesileyle, Birinci Genel Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere 99 yıl boyunca bu büyük davaya gönül vermiş, emek vermiş, bedel ödemiş partimizin bütün takımlarını hürmet ve şükranla anıyor, 99 yıl evvelki inanç ve kararlılığı bugüne taşıyan bütün yol arkadaşlarıma iyilik ve muvaffakiyet diliyorum.

Kuvayı Ulusala Destanı'nı yazan gerçek vatanseverlerin, Cumhuriyet'imizin fedakâr ve cefakâr takımların yapıtı, aydınlanma ihtilalin kalesi, yuvamız, ocağımız Cumhuriyet Halk Partisi'nin 99. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Daha kaç 99 yıllara”
Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

Üst Alt