Son Konu

Sevilen şarkıcı Yusuf Güney 'Arabesk'in Üstadları'nı taklit etti!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
gT4bB_1579877519_5475.JPG

Halk arasında sevilen şarkıcılardan olan Yusuf Güney, Esenler Belediyesinin düzenlediği "Müzikli Söyleşi" programına katıldı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen "Müzikli Söyleşi" etkinliğinde şarkıcı Yusuf Güney, hayranlarıyla bir araya geldi. Etkinlikte sevilen sanatçı Rafet El Roman ile beraber düet yaptığı “Aşk-ı Virane” şarkısı sonrasında Güney anısından şöyle bahsetti: “Stüdyoda ‘Heder Oldum Aşkına’ şarkısının kayıtlarını alıyorum. Rafet abi bana baktı, ‘Yusuf, çok merak ediyorum bu şarkıyı benimle yapmasaydın, Türkiye’den hangi sanatçıyla yapmak isterdin?’ dedi. Ben de, ‘Valla ben arabeskçi bir adamım, çocukluğumdan beri arabesk dinliyorum. Ferdi Baba, Müslüm Baba, Orhan Baba, İbrahim ağabeyimizle büyüdüm. Bu şarkıyı olsa olsa dört büyüklerle söylemek isterdim.’ dedim.  Rafet ağabey ‘Nasıl olurdu peki olsaydı?’ dedi. Ben de o zaman bu sesleri taklit etmiştim. Şimdi bir de sizin için seslendireyim.” diyerek Ferdi Tayfur, İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses’i taklit ederek “Aşk-ı Virane” şarkısını söyledi.

vOmd1_1579877530_6479.JPG

Taklit üzerindeki başarısıyla herkesin dikkatini çeken Güney, etkinlik sırasında “Melekler Seni Bana Yazmış”, “Hadi Aşkım”, “Kirpiğin Kaşına Değdiği Zaman”, “Emri Olur”, “Unut Onu Kalbim” ve “Narin Yarim” gibi sevilen şarkılarını seslendirdi.

rf2FP_1579877546_6588.JPG

Üst Alt