Son Konu

Efsanevi Borsacı Herkesi Şaşırttı: Altın’larınızın Yarısını Satın!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
MW-ID065_arends_ZG_20200325154443.jpg

CNBC’den Jim Cramer, altın’a karşı Bitcoin tartışması konusundaki fikrini değiştirdi. CNBC’nin en ünlü borsa uzmanı Jim Cramer, yatırımcılara portföylerinin %10’unu altın olarak tutmak yerine %5 altın, %5 Bitcoin tahsisine geçme zamanının geldiğini söyledi.

Jim Cramer: Yıllardır, “altın alın” diyorum ama beni hayal kırıklığına uğrattı…

CNBC’den Jim Cramer, yeni verdiği bir röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Jim Cramer konuya yönelik şunları söyledi:

Yıllardır, altın alman gerektiğini söyledim … Ama altın beni hayal kırıklığına uğrattı. Altın, çok fazla değişime maruz kalıyor. Madencilik sorunlarına maruz kalıyor. Açıkçası birçok durumda başarısızlığa maruz kalıyor.
N247P-news-image-8820762045-569-1592579401.jpg
CNBC’nin en ünlü borsa uzmanı: Herkes altın’larının yarısını satmalı!

Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı Anthony Pompliano borsa uzmanına, insanların Bitcoin için altın’larını satıp satmayacaklarını sordu. Jim Cramer bu soruya şu sözlerle cevap verdi:

Beni dinlerlerse altın’larının yarısını satarlar. 1983’ten beri %10 altın diyorum. Ve şimdi, altın’da %5, Bitcoin’de %5 diyorum. Bitcoin’e bakarken açık fikirli olmalısınız. Önemli olan kaç yaşında olduğunuz değil, sizden daha fazlasını bilen birini duyacak kadar genç olup olmadığınız. Ne yapıyorum, insanlara söylediğim şeyde kendimi korumamak hiper enflasyon olabilir. Sadece eski enflasyon olsa bile, neden içeri girmeyelim?

Jim Cramer: Bitcoin ile “bir ton para” kazandım

Jim Cramer, Anthony Pompliano’nun Bitcoin’e 500.000 dolar yatırım yapması için ilham verdikten sonra ona “bir ton para” kazandırdığını da sözlerine ekledi. Jim Cramer, Anthony Pompliano’ya “Tam dediğin gibi oldu” dedi. Jim Cramer konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Aynı zamanda söylediğinden çok daha hızlı oldu, ama çok minnettarım ve başka kim minnettar biliyor musunuz? Çocuklarım…
gold_1_660_100820111128.jpg
Jim Cramer’ın bu konuda çelişkili göründüğü tek şey, Bitcoin’in bir para birimi veya bir varlık sınıfı olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmayacağıydı. Anthony Pompliano, son 12 ayda Bitcoin’in %60’ının hareket etmediğini belirterek şunları ekledi.

Bu bana çoğunluğun bir değer deposu olarak kullanıldığını söylüyor. Teknik olarak, Bitcoin hem para birimi hem de değer deposu olabilir…

Üst Alt