Son Konu

Windows 11 Home Kurulumu İçin İnternet Bağlantısı Zorunlu Olacak

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
windows-11-home-kurulumu-icin-internet-baglantisi-zorunlu-olacak-technopat.jpg

Windows 11 işletim sistemi resmi olarak tanıtıldı. Yeni Windows’un tanıtılmasının ardından işletim sistemiyle ilgili bazı detaylar da kullanıcılarla paylaşılmaya başlandı. Paylaşılan bu detaylardan biri de Windows 11 Home kurulumu ile ilgili.

Windows 11’in resmi internet sayfası üzerinde yer alan bilgilere göre, Microsoft’un Windows 11 Home kurulumu için bir Microsoft hesabını ve internet bağlantısını zorunlu hale getirdiğini görüyoruz. Bunun dışında işletim sisteminin diğer sürümlerinde kurulum esnasında internet bağlantısının zorunlu olup olmadığı hakkında herhangi bir bilgi verilmiyor. Ancak, bu durumun sadece Windows 11 Home sürümünde
olacağı düşünülüyor.

Microsoft, ayrıca 24 Haziran’daki etkinlikte Windows 10’dan Windows 11’e geçişin ücretsiz olacağını da açıkladı. Yazılım devinin açıklamasına göre yeni Windows sürümü belirli Windows 10 lisansı sahiplerine ücretsiz olarak dağıtılacak. Kısacası mevcut Windows 10 lisansı olan kullanıcılar Windows 11’e ücretsiz olarak geçiş yapabilecekler.
İşlemci:1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
RAM:4 gigabayt (GB)
Depolama:64 GB veya daha büyük depolama cihazı
Sistem üretici yazılımı:UEFI, Güvenli Önyükleme özellikli
TPM:Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0
Grafik kartı:WDDM 2.0 sürücüsüyle DirectX 12 veya üzeri ile uyumlu
Ekran:Diyagonal olarak 9 inçten daha büyük olan yüksek çözünürlüklü (720p) ekran, renk kanalı başına 8 bit
İnternet bağlantısı ve Microsoft hesapları:Windows 11 Home sürümünde, ilk kullanımda cihaz kurulumunu tamamlamak için internet bağlantısı ve bir Microsoft hesabı gerekir.
Windows 11 Home’da bir cihazı S modundan çıkarmak için de internet bağlantısı gerekir.
Tüm Windows 11 sürümlerinde güncelleştirmeleri yapmak ve bazı özellikleri indirip bunlardan yararlanmak için internet bağlantısı gerekir.

Üst Alt