Son Konu

ABD'li ünlü sanatçı Della Miles’tan İsrail’i boykot çağrısı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
abdli_unlu_sanatci_della_milestan_israili_boykot_cagrisi_1621076237_9239.jpg

Türkiye'ye yerleştikten sonra Müslüman olan ABD'li müzikçi Della Miles, İsrail tarafından Filistin topraklarına yapılan ataklara reaksiyon göstererek, “Ben İsrail’e karşı boykota başlayıp barkot numarası 729 ile başlayan hiç bir eseri artık almayacağım” diyerek toplumsal medyada paylaşımda bulundu.

Michael Jackson ve Whitney Houston başta olmak üzere birçok ünlü sanatkarın vokalistliğini yapan ve Türkiye'ye yerleştikten sonra Müslüman olan ABD'li müzikçi Della Miles, resmi toplumsal medya hesabında bir paylaşım yaparak İsrail’e karşı boykot davetinde bulundu. Ünlü sanatçı yaptığı paylaşımda, “Ey Türkiye, Azerbaycan ve öteki tüm Türk cumhuriyetleri, ben İsrail’e karşı boykota başlayıp barkod numarası 729 ile başlayan hiç bir eseri artık almayacağım. Sende benimle birlikte tıpkı boykota katılır mısın? Bu boykota tüm Müslüman âlemini davet ediyorum” sözlerini kullandı.

2019 yılının Aralık ayrında bir konser vermek üzere Eskişehir’e gelip buradaki hayranlarını coşkulandıran Miles, birinci paylaşımın akabinde yaptığı 2’inci bir paylaşımda ise, “Şimdi de kara harekâtı! Kim dur diyecek bu zalimlere, kim durduracak bu katliamı. İsrail orada bir soykırım yapıyor! Bu soykırımı kim durduracak! Delireceğim. Rabbim Filistin’e yardım et” diye yayınladı.

Müzikçi Miles’in paylaşımı kısa sürece yüzlerce beğeni ve yorum aldı. Yorum yapan kimi vatandaşlar da kendisini dayanak vererek, “Biz de varız seninleyiz” dedi.

Üst Alt