Son Konu

Huawei’den yeni işletim sistemi: Huawei Harmony

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
huaweiden-yeni-isletim-sistemi-geliyor.jpg

Bir süre önce akıllı telefonlar için işletim sistemi geliştirdiklerini açıklayan ve bu işletim sistemi için ArkOS adını almak üzere ticari başvuruda bulunan Huawei, şimdi de yeni bir isim marka başvurusunda bulundu. 12 Temmuz tarihinde Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne yapılan marka başvuruda Harmony ismi görülüyor. Peki Huawei yeni işletim sistemi nerelerde kullanılacak? Huawei Harmony hakkında ilk detaylar ortaya çıktı.

Huawei yeni işletim sistemi bilgisayarlar için olacak

Marka başvurusu bulunan Harmony’in mobil cihazlar ve bilgisayarlar için kullanılması beklentiler arasında yer alıyor. Huawei 2015 yılından beri kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Harmony işletim sistemi ile beraber de anlaşılan Huawei, yalnızca akıllı telefonlarında değil bilgisayarların da kendi işletim sistemini kullanacak.

Android‘in en büyük rakiplerinden biri olması planan ArkOS’un, önümüzdeki sonbahar aylarında tüketicilere sunulması bekleniyor. Fakat Harmony yüklü bilgisayarların ya da mobil cihazların tüketiciye ne zaman sunulabileceği hakkında hiçbir bilgi yok. Önümüzdeki günlerde daha fazla bilginin ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Üst Alt