Son Konu

Guillermo del Toro Daha Fazla Çizgi Roman Filmi Yapmayacak

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Hollywood'da son devirlerin en tanınan işleri çizgi roman uyarlamaları. Disney ile birlikte Marvel Sinematik Kozmosu'nin gişeyi bu denli domine etmesi tüm stüdyoları çizgi roman sineması yapmak konusunda cezbediyor. Gelgelelim birtakım isimler bu durumdan hayli rahatsız. Usta direktör Guillermo del Toro da rahatsız olan isimlerden birisi. 

Daha evvel Blade 2 ve Hellboy sinemalarında direktörlük yapmış olan del Toro, Entertainment Tonight'a yaptığı açıklamada artık çizgi roman sineması yapmayacağını açık bir lisanla belirtmiş. Kendisini hiçbir devir "süper kahraman insanı" olarak görmediğini belirten del Toro, bir "canavar insanıymış".

Evvelce çizgi roman uyarlamaları yaptığı periyotta kuralları çiğnemekten keyif aldığını belirten del Toro, "Ben Hellboy sinemalarını yahut Blade'i yaparken herkes bana karşı çıkıp, işlerin nasıl yapılması gerektiğini söylüyordu. Kuralları yıkmak sahiden çok eğlenceliydi. Mesela Justice League Dark epeyce ilgi cazip bir mevzuydu zira onların hepsi canavardı... Lakin ben hiçbir devir bir harika kahraman kişisi olmadım, ben canavarları severim. Zati o girişim de olmadı" halinde
  • Blade Rolünü Kaptıran Wesley Snipes, Yeni Sinema Hakkında Konuştu
Guillermo del Toro ve Justice League Dark'ı bir araya getirince ortaya nitekim şahane işler çıkabilirdi diye düşünüyorum. Ama artık del Toro'nun çizgi roman sinemalarından elini ayağını çekmesiyle birlikte bu mümkünlük da ortadan kalkmış oldu.

Üst Alt