Son Konu

PC Neden Res Atar Sebepleri ?

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
01 CPU ve power supply fanlarini denetleme edin çalışıyormu ısınmadan nedeniyle yapıyor olabilir
02 Ram lerde sorun olabilir arıza yada birbirleriyle veya anakartla uyumsuzluk vs gibi birden pozitif ram varsa tek tek denenmeli yada diğer ram kullanılmalı Ram yuvalarında deformasyon da olabilir
03 İşlemci fanı yerine iyi oturmamış ya da kasaya bir darbe sebebiyle olabilir
04 Çakışan programlar neden olabilir son yuklediğiniz programları kaldırıp deneyin
05 Harddiskte bad sektör oluşmuşsa, bundan olabilir
06 Power supply'den gelen anakarta bağlanan kabloları yoklama edin
07 Power supply woltajı yetmiyor olabilir
08 Bir Takım virüs ve Spylar reset atmaya neden olabilir antivirüs ve antispy programlarıyla taratmayıda deneyin
09 İşlemcide termal macun var mı denetim edin
10 Ekran karti fanını ve kablolarını teftiş edin
11 İşlemci ısısını denetim edin
12 Usb çıkışlarını kontrol edin
13 Oyun oynarken başına geliyorsa ekran kartının sogutması kötü olabilir
14 Şebekeden gelen voltajın düşük olması, reset ’e sebep olabilir topraklama olmalı mutlaka ve yalnızca PC ye ait priz olsa iyi olur
15 Ekran kartında sorun olabilir ( diğer pc de denemeli )
16 Anakartında sorun olabilir
17 Hard disk kablolarında sorun olabilir
18 PCI slotlarına takılan ethernet kartından olabilir
19 Ara Sıra TV kartları sürücüleri niçin olabilir
20 Bios ayarları değişmiş olabilir default yerine getirmek çözüm olabilir
21 AGP slotu bozuk olabilir
22 Kartlardan biri yanmış olabilir, veya yuvasından oynamış olabilir
23 Fazla düşük ihtimalde olsa yeni takılan bir teçhizat sebebiyle biosun guncellenme ihtiyacından kaynaklanan problem olabilir
24 Eğer daha önce kullanmadığınız bir işletim sistemini ik defa yuklediyseniz donanımınızın bu işletim sistemine yeterli olması gerekir buda kilitlenmelere neden olabilir
25 Cddvd sürücüleride niçin olabilir farklı sürücüler denenebilir kilitlenmelerde
26 Msn'de siz veya karşıdaki birey web sırça açtığında pc resetleyebilir, msn camera ayarlarında kusur var demektir
27 Uninstall ardından, iki taraflı kullanılan windows sistem dosyaları silinmiş olabilir *

Üst Alt