Son Konu

Anne Kedi, Yavrularını Doktora Götürdü

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-1def7180539619d893c55721be34e0005d96b517.jpg

İzmir Karabağlar’da anne şefkatini gözler önüne seren ve görenleri duygulandıran imgeler yaşandı. Bir anne kedi, enfeksiyon kaptığı için gözleri açılmakta zorlanan yavrularını Karabağlar Belediyesi’nin Sıhhat İşleri Müdürlüğü’ne getirdi. Tabip ve hemşireler tarafından birinci müdahaleleri yapılan kediler, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde tedavi edildikten sonra sahiplendirildi.

ANKA'nın haberine nazaran Eskizmir semtinde bulunan Karabağlar Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü'nün çalışanları, özel bir ana tanıklık etti. 

Bir anne kedi, iki yavrusunu bir gün ortayla Sıhhat İşleri Müdürlüğü’ne getirdi. Anne kedi, çalışanların şaşkın bakışları ortasında uzun uzun miyavlayarak yardım istedi. 

Yavru kedilerin gözlerindeki enfeksiyonu fark eden hekimler ve hemşireler, Veteriner İşleri Müdürlüğü’yle de görüşerek birinci müdahaleyi yaptı.

"Uzun uzun miyavlayarak yardım istedi"

Anne kedi ve yavrularını birinci gördüklerinde çok şaşırdıklarını belirten Sıhhat İşleri Müdürlüğü çalışanları, şunları söyledi:

“Sokakta yaşayan anne kediyi vatandaşlarımızla birlikte besliyor, suyunu veriyorduk. Fakat doğum yaptığından haberimiz yoktu. Sabah saatlerinde hasta kabulüne başladığımız sırada, yavrularıyla birlikte çıkageldi. Uzun uzun miyavlayarak yardım istedi. Çok şaşırdık. Dikkatli inceleyince yavrularının gözünün kapalı olduğunu gördük. Veteriner İşleri Müdürlüğü’nü arayarak, elimizdeki ilaçlarla birinci müdahaleyi yaptık. Yavruların gözleri kısa müddette açılınca hepimiz çok keyifli olduk. Daha sonra anne kedi ve yavrularını, daha yeterli bakılmaları için Uzundere’ye gönderdik. Birinci defa bu türlü bir şey başımıza geliyor. Hem duygulandık, hem de güzelleştiklerini görünce çok sevindik!”

Tedavilerine Uzundere’de bulunan Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde devam edilen anne kedi ve yavruları kısa müddette sahiplendirildi.

Üst Alt