• Bismillahirrahmânirrahîm.Kul hüvellâhü ehad Allâhüssamed Lem yelid ve lem yûled Ve lem yekün lehû küfüven ehad Anlamı: Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.De ki; O Allah bir tektir.Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O'na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir). Doğurmadı ve doğurulmadı O 'na bir denk de olmadı.

FIFA 20'nin Volta Modunda Oyun İçi Satın Alma Olmayacak

makaleci

makaleci

Vip Üye
14 Ocak 2020
42,900
1
38
31

FIFA serisine ve genel olarak futbol oyunlarına yöneltilen en büyük eleştirilerden biri, oyunun her sene aynı olduğu yönündeki eleştiridir. FIFA 20 ile oyuna yeni bir mod ekleyen EA, artık sokak futbolu oynamayı mümkün kılan bir mod geliştirdi. Bu moda da Volta adını verdi.


Volta modunda karakterinizin görünüşünü özelleştirebileceğiniz pek çok ürün olsa da bu ürünleri oyuncuların kendi emekleriyle elde etmeleri gerekiyor, en azından başlangıç aşamasında. FIFA’nın yapımcısı Jeff Antwi, oyun içindeki kozmetik ürünlerin oyun içi meydan okumalardan kazanıldığını ve Volta Coin adı verilen oyun içi paranın yalnızca maçları tamamlayarak kazanılabildiğini söyledi. Maçın ya da meydan okumanın zorluğu arttıkça ödülü de artıyor.

Antwi ayrıca bu modda sezonlar mantığının olacağını ve bir sezonun kabaca bir ay kadar süreceğini söyledi. Şimdilik bir sezonluk bilet görünürde yok. İçeriğin ne kadar sık değişeceğini göz önüne aldığımızda bu karar gayet doğru gözüküyor.


FIFA Volta’nın oyun içi satın alma içermemesi, son dönemde hem EA’nın hem de FIFA’nın  bu konuda çektiği tepkiye bir cevap olarak gözüküyor. Firma son olarak MTX nedeniyle adeta tefe konulmuştu.

Öte yandan EA son dönemde oyun içinde her şeyi parayla satan firma imajından kurtulmaya çalışıyor. Oyun içi satın almanın fazla olması ve oyuna para ödeyen kişilerin oyunda önüne daha çok para ödemelerini gerektiren şeyler çıkması hoş karşılanmıyor. Antwi, oyuncuların Volta modunu keyifli ve bağlayıcı bulmalarının modu ekibin gözünde başarılı kılacağını, o yüzden içeriği erişilebilir tutmanın önemli olduğunu söylüyor.
 
Üst