Son Konu

AKP'nin Basın Toplantısına Alınmayan FOX TV Muhabiri Kaya'dan Açıklama: 'Sorma Dediği Soruları Sordum'

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-2b059af4ef78bc9cc4ca4486a3dcb8cfeaf3e8b1.jpg

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in, dün düzenlenen basın toplantısında FOX TV muhabirinin toplantıya alınmamasıyla ilgili yaptığı açıklamaya Kaya'dan karşılık geldi.

i.medyaradar.com
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, dün düzenlenen MYK toplantısının akabinde düzenlenen basın toplantısında FOX TV muhabiri Barış Kaya'nın toplantıya alınmamasına ait açıklamalarda bulundu. 

'Bazılarının takıntılı biçimde ağır sözleri olsa da şahsileştirmemeye çalışıyoruz' diyen Çelik, şu sözleri kullandı:

'Hepiniz buraya gelip katılıyorsunuz. Kelam konusu muhabir, 3-4 ayda buraya gelen bir kişidir. Şimdiye kadar hiçbir formda engellenmesi kelam konusu olmamıştır. Bunu kendisi de tabir ediyor. Bu arkadaşımız uyarıldığında daima olarak burada problem çıkmıştır. FOX idaresine de bu iletilmiştir. Öbür muhabirlerle hiçbir sorun olmamıştır. Bu şahsi bir sorundur. Bu kurumların kuralları var. Buradaki kurallara uyulmasını da isteriz. Kurumsal değil, muhabirin davranışlarına yönelik bir durumdur. Hiçbir biçimde şahsileştirmemeye çalışıyoruz. Öylesine sıralı palavralar söyleniyor ki yazık olan tarafsız gazetecilerin emeğine oluyor.'

Muhabir Kaya'dan Çelik'in açıklamalarına cevap geldi: 'Sorma dediği soruları sorduğum için...'

FOX TV muhabiri Barış Kaya, Çelik'in bu açıklamasına Twitter hesabından yaptığı paylaşımla karşılık verdi.

Kaya, şu tabirleri kullandı:

'Fox Muhabirini şahsî davranışları yüzünden salona almadım. Buranın kuralları var' demiş. Ruhsar Pekcan sorusunu sorma demişti sordum.. Erdoğan Bayraktar sorusunu soracağımı da biliyordu.. Salona almadı. 'Kişisel' değil. Sorma dediği soruları sorduğum için almadı salona.'

Üst Alt