Son Konu

Mehmet Aydın'ın Dolandırdığı Kişilerin Bilgilerini de Yanında Getirdiği İddia Edildi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-e6c350864df036148b416d2933a5b7edf9e8cce0.jpg

Brezilya’dan Türkiye’ye getirilen ‘Tosuncuk’ Mehmet Aydın, “Neden teslim oldun?” sorusuna, “Çok zorlandım. Ailemle büyük problemler yaşadım, ayrılma noktasına geldim. Ailemle sorun yaşadığım için teslim oldum” karşılığı verdi. Aydın, yanında alacaklılar listesini de getirdiğini belirtti.

Çiftlik Bank vurgunuyla yaklaşık 511 milyon lirayla ortadan kaybolan Mehmet Aydın, Türk Konsolosluğu’na teslim olduğu Brezilya’dan evvelki akşam saat 22.05’te Türkiye’ye getirildi.

Uçakta kendisini getiren polisler tarafından İstanbul polisine teslim edilip kelepçelenen Mehmet Aydın’a İstanbul Havalimanı’ndaki isimli tabiplikte sıhhat denetimi yapıldı.

Hürriyet'te yer alan bilgilere nazaran Çiftlik Bank kurucusu Aydın, daha sonra sorgusunun yapılacağı Mali Hatalarla Çaba Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Geceyi şubenin bodrum kattaki nezarethanesinde geçiren Aydın’ın resmi sorgusu başlamadı.

Polisler, Mehmet Aydın’la İstanbul Havalimanı’ndaki Gaziosmanpaşa Adliyesi’nin ek binasında kısa bir mülakat yaptı.

Mülakatta polislerin, “Neden teslim oldun?” sorusuna Aydın, “Çok zorlandım. Ailemle büyük sıkıntılar yaşadım, ayrılma noktasına geldim. Ailemle sorun yaşadığım için teslim oldum“ dedi. Yurtdışında etrafında de zorluklar çıkarıldığını belirten Aydın, “Borçlarımı ödeyeceğim. Borcum kadar alacaklarım da var. Borcumun büyük kısmını ödedim. Mağduriyetleri gidereceğim” halinde konuştu.

Aydın, Brezilya’dan yanında şirket evraklarını ve alacaklılar listesini de getirdiğini belirtti. Polisin bu evraklarla soruşturma sırasında ele geçen evraklar ortasında inceleme yaparak sorulara son halini vereceği belirtildi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 4 gün gözaltı müddeti verdiği Mehmet Aydın’ı 3 avukat savunacak. 3 avukat dün sabah saatlerinde Aydın’la görüşmek için Emniyet’e geldi. Avukatlar Aydın’la yaklaşık 10 dakika görüştü. Aydın’ın 3 avukatından biri olan Fatih Kuş, görüşme sonrası, yurtdışına kaçırılan paralarla Bitcoin alındığı savlarına, “Henüz yazılı sözü alınmadı, ailesinin baskısı ile teslim olduğu savları yalan” dedi.

Üst Alt