Son Konu

Antalya'da Pansiyonda Cinsel Saldırı İddiası: Moldova Asıllı Kadının Anlattıkları Dehşete Düşürdü

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-b3b0e59b1bf599f514bfb4ff95ac8ec7b0bf78b9.jpg

Antalya'da, Moldova asıllı Türk vatandaşı M.P. (25), konaklamak için gittiği pansiyonun çalışanları C.T. (22) ile H.Y.'nin (20) cinsel saldırısına uğradığını argüman etti. 2 şüpheliyi gözaltına alan jandarma, üzerinde kan damlacıkları bulunan çarşaf ile şüphelilere ilişkin, eşofman, şort ve telefonlara el koydu. M.P. jandarmadaki sözünde ise şikayetçi olmadığını belirtti. Adliyeye sevk edilen iki kuşkulu, isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı.

Olay, 10 Haziran'da saat 03.00 sıralarında, Antalya'nın Kumluca ilçesi Yazır Mahallesi Kilise yakası mevkiindeki bir pansiyonda meydana geldi. Erkek arkadaşı A.E.'nin de ortalarında bulunduğu arkadaş kümesiyle tatile giden Antalya'da yerleşik yaşayan Moldova asıllı Türk vatandaşı M.P., gece boyunca dışarıda eğlendikten sonra odasına döndü. M.P, erkek arkadaşı A.E. alkol almaya gittiği sırada odasına çekilip, yatağına uzandı. Argümana nazaran bir mühlet sonra odaya giren H.Y. ile C.T., M.P.'ye cinsel hücumda bulundu. M.P. ile iki kuşkulu ortasında arbede yaşandı. A.E.'nin geldiğini fark eden H.Y. ile C.T. odadan çıkarken, M.P. ile erkek arkadaşı jandarmayı aradı. Pansiyona gelen jandarma, şüpheliler H.Y. ile C.T.'yi gözaltına aldı. Üzerinde kan damlacıkları bulunan çarşaf ile şüphelilerin şort, tişört ve odada yatak üzerinde bulunan C.T.'ye ilişkin telefona el konuldu. M.P.'nin hastanede yapılan muayenesinde, bedeninin çeşitli yerlerinde ezikler olduğu, cinsel akın bulgusuna rastlanmadığı belirlendi.

'Şikayetçi olmadı'

Pansiyona birinci giriş yaptıklarında çok hoş karşılandıklarını anlatan M.P., tabirinde şöyle dedi:

"İşletmeye girerken yanımızda alkol getirmiştik. Bizi çok âlâ karşıladılar. Biz pansiyonda biraz vakit geçirdikten sonra dışarı çıktık. Varsayımı iki saat kadar sonra geri döndük. Erkek arkadaşım beni orada bıraktıktan sonra marketten alkol almak için yanımdan ayrıldı. Ben de bu ortada uyudum. Odadaki sesler sebebiyle gözümü açtığımda, odamda işletmede çalışan H.Y. ile C.T vardı. Uyku sersemliğinin tesiriyle tam ne olduğunu anlayamadım. Ama bana karşı cinsel hücumda bulunulduğunu fark ettim. Ben de bunu engellemek için gayret ettim. Bu esnada çığlık atıp, ağlayıp, bağırıyordum. Daima bu bireylerle fiziki çaba halindeydim. Sonrasında erkek arkadaşımın bağırdığını duyan H.Y ile C.T., kaçarak ayrıldı. Bunlardan biri kaçarken telefonu unuttu. Yatağımın her yerinde kan vardı. Ben bu kanların nasıl olduğunu bilmiyorum. Kimseden şikayetçi ve davacı değilim."

İki kuşkulu özgür bırakıldı

Tabirinde suçlamaları kabul etmeyen C.T., "Ben gürültü sonrası odaya gittim. Lakin odada bulunan M.P, bana küfür ederek, çıkmamı söyledi. Bize iftira atıyor. Neden bu türlü yaptığını bilmiyorum" dedi. Tabirinde M.P.'ye cinsel saldırıca bulunmadığını söyleyen H.Y. ise "Havuzda yüzdüğümüz sırada M.P.'nin seslendiğini duydum. Gittiğimde C.T., M.P.'yi sakinleştirmeye çalışıyordu. O da bağırıp, duruyordu. Ben kimseye cinsel atakta bulunmadım. Bize karşı neden bu türlü kabahat attığını bilmiyorum" diye konuştu.

Tabirlerinin akabinde adliyeye sevk edilen iki kuşkulu, isimli denetim kaidesi ile hür bırakıldı.

Üst Alt