Son Konu

Çağlar Ertuğrul: Ajanlıkla ilgili bilmediğim çok şey varmış

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
etuRh_1616494114_5654.jpg

TRT'nin pazar akşamlarına damgasını vuran dizisi Teşkilat'ın başrol oyuncusu Çağlar Ertuğrul, yeni karakteri Serdar hakkında konuştu. Ulusal İstihbarat Teşkilatı'nda geçen kurgusal kıssaları anlatan dizide bir saha casusunu oynayan Ertuğrul, Hürriyet Kelebek'e verdiği röportajda dikkat cazibeli itiraflarda bulundu.

Ulusal İstihbarat Teşkilatı'nda geçen kurgusal öyküleri seyirciye aktaran ve yayınlandığı günden bu yana pazar akşamlarının reytinglerinde tepeye yerleşen Teşkilat dizisi, oyuncu takımıyla da beğeni topluyor. Tiyatro kökenli birçok sanatkarın yanı sıra son devrin yükselen başarılı isimlerine de yer veren dizide saha casusu Serdar karakterini, Çağlar Ertuğrul canlandırıyor. Hürriyet Kelebek'ten Sinem Vural'a röportaj veren başarılı oyuncu, karakteri ve dizisi hakkında dikkat cazibeli açıklamalarda bulundu.

'Yeni diziniz “Teşkilat hayırlı olsun. Yayınlanan tanıtımda “Bazı kahramanlar vardır siz onları asla bilmezsiniz, onlar bile kendilerini bilmez. Tüm dünyaya karşı dik durmak için ölmeden önce ölmüşlerdir” sözleriyle herkesi etkilediniz. Nasıl bir dizi teşkilat?'

- Dizimiz Ulusal İstihbarat Teşkilatı’nın başından geçen büsbütün kurgusal öyküleri anlatıyor. Bol aksiyonlu sahneleri casusluk operasyonlarıyla süslüyoruz. Teşkilatın harikulâde yetenekli ve korkusuz üyelerinden oluşan çok özel bir takımının öyküsünü anlatmaya çalışacağız. 

Canlandırdığı Serdar karakteri ve hazırlanma süreci hakkında konuşan Ertuğrul, 'Serdar geçmiş travmaları olan fakat misyon şuurunu eksik etmeyen bir saha casusu. Her yeni kısımda bana da hoş sürpriz oluyor karakter hakkında yeni bilgiler öğrenmek. Bu ajanlık dünyasını en fazla okuduğum ya da sinemalardan izlediğim kadarıyla biliyordum. Bilmediğim ya da yanlış bildiğim halbuki çok ayrıntı varmış. Danışmanlık ve takviye aldığımız alanında uzman bireyler oluyor. Ancak günün sonunda oyuncular onlara söyleneni yapmak zorunda. Herhangi bir projeden bağımsız, kendim için, yaklaşık iki yıldır Krav Maga eğitimleri alıyorum. Orada öğrendiklerimin dizide muhakkak çok yararı oluyor.' açıklamasında bulundu.

Çağlar olarak Serdar'a ne tavsiye vermek isterdiniz sorusuna karşılık veren Ertuğrul, 'Duygularına yenik düşmemesi gerektiğini hatırlatırdım. Serdar’ın işinde yanılgıya yer yok.' sözlerini kullandı.

ANKARA'DA TÜM KURUMLAR BİZE ÇOK TAKVİYE VERİYOR

- Dizinin çekimleri Ankara’da gerçekleştiriliyor, MİT binası başta olmak üzere birçok gerçek yerde çekim yapmışsınız. Başkentte olmanın farkı nedir, gerçek yerlerde gerçek karakterlere yakın olmak nasıl hissettiriyor?

Sağ olsunlar, Ankara’da tüm kurumlar bize çok takviye oluyor. Nereye gitsek bizim işimizi kolaylaştırmak için istekli çalışanların olduğunu görmek sevindirici. Onlar da bizim üzere diziyi heyecanla bekliyorlar. Ankara dışında da sahnelerin ruhuna uyan yerlerde çekim yaptık. Tahminen de öteki yerde çekemezdik bu diziyi.

Projeyi kabul etme süreci hakkında da konuşan oyuncu, 'Geçmişte benzeri öykülerle hoş projeler oldu televizyonda, onlara haksızlık etmek istemem. Aksiyondan fazla casusluk tansiyonu beni projeye çekti, ben de sabırsızlıkla bekliyorum o sahneleri.' tabirlerini kullandı.

Hayranlarıyla var olan alakasını kıymetlendiren oyuncu, 'Son derece anlayışlı ve mizah dolu bir destekçi kitlem var. Paylaşımları keyif veriyor. Göstermiş oldukları sevgi ve hürmet bir kenara, yürüttükleri toplumsal sorumluluk projeleri ülkenin geleceği ismine da çok gurur ve umut verici.' dedi.

Saat ve şapka koleksiyonuna da değinen Ertuğrul, 'Takıntı derecesinde değil aslında. Aksesuvar kullanmayı seviyorum diyelim. İki yeni şapka daha aldım. Çok kullanamasam da duvarda asılı olması estetik açıdan da hoşuma gidiyor. Takip ettiğim saat markaları var. Dizaynları ve ince işçilikleri çok hoşuma gidiyor. Eski vakitlerde yaşasaydım kesin bir zincir askılı cep saatim olurdu.' açıklamasında bulundu.

PANDEMİ SÜRECİNDE TOPRAĞIN VE SUYUN KIYMETİNİ ANLADIM

Toplumsal medya hesaplarını kapatan ve pandemi sürecinde toprağın ve suyun pahasını anladığını söz eden ünlü oyuncu, her iki süreç hakkındaki sorulara da şu karşılığı verdi:

'Birçok insan konuta kapanmakla birlikte kendini sorgulamaya, yeni taraflarını keşfetmeye başladı.  İmkanlarımız doğrultusunda Urla’da bahçeyle ilgilendim. Toprağın ve suyun pahasını daha âlâ anladım. Umarım bütün dünya da anlamıştır. 

Toplumsal medya hesaplarımı kapattım. Tahminen açarım bir daha fakat hiç özlemedim o dünyayı. Kendim için söylemiyorum, ünlü olsun olmasın beşerler birbirine çok acımasız ve gaddar davranıyor. Her vakit da negatif değil olağan. Çok faydalı toplumsal dayanışma kampanyaları da o platformlardan yürütülüyor. Tekrar açtığımda, tarım ve tabiat dostu güç üretimi üzerine paylaşımlara tartı vermek isterim.'

Üst Alt