Son Konu

Süleyman Soylu Gazetecilerin Sorularını Yanıtlıyor: 'İftiraların Hepsi Saçmadır'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-0996b36a8b0b16196ad9cd0b5db922cff4eac800.jpg

Sedat Peker'in açıklamalarının akabinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk'te gazetecilerin sorularını yanıtlıyor.

Sedat Peker'in açıklamalarının akabinde tartışmalar sürüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Habertürk TV'de Kübra Par'ın moderatörlüğünde Merdan Yanardağ, İsmail Saymaz, Veysi Ateş ve Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtlıyor.

Soylu'nun açıklamasından satır başları şöyle:

• Çocukluğumdan itibaren siyasetin içindeyim. 1980 darbesinde 11 yaşlarındaydım lakin gördüm, öncesini de gördüm. Gaziosmanpaşa'da bir konutumuz vardı. Babam Adalet Partisi'nde siyasetçiydi. Meskene çıkarken bodrum katını 'bomba var mı' diye denetim ederek başlardık. Sokağımızın başında bir kişiyi taradıklarını gördük. Siyaset ve demokrasi bize; Yunus'un söz ettiği üzere, kıymetlerimizin bize öğrettiği üzere; Ya göründüğün üzere ol ya göründüğün üzere ol.

• Bizim jenerasyonumuzun bizden sonraki kuşaklara bir borcu var, artık hiçbir şeyi, ne yaşadıklarımızı onlara aksettirmeden gelecek kuşaklarımıza huzurlu bir Türkiye bırakabilmek.

• Bir organize cürüm şühelisinin, yıllarca herkesin tanıdığı birisinin savlarının hepsi saçmalıktır. Savların hiçbiriyle muhattap değiliz” deyip kenarda durabilirdim. Hepimiz eski Türkiye’yi biliyoruz. Bir siyasal katastrasyon gördüm. Bir tasarı bir kirli plan.
'Devleti maksat alıyor. Bir vesayetin sözcülüğünü yapıyor'

• Yıl 2015. Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran seçimleri evvel MKYK toplantısında bir kıymetlendirme yapabilirken. “HDP’yle anayasa yapabiliriz” diye bir cümle çıktı ağzından.

• Seçim geçti, AKP tek başına iktidarı elde edemedi. Hatırlıyorum birinci MKYK toplantısında bugün DEVA Partisi’nin lideri Ali Babacan şunları söyledi: Hiç bunlara bakmamalıyız, ekonomiyi ayakta tutmalıyız. Dedim ki bizim sorumluluğumuz bugün bu değil. Bizim sorumluluğumuz demokrasiyi ayakta tutmak.

• Tartışmalar o kadar çok şiddetli oluyordu ki. Bir orta Sayın Davutoğlu’nun istikrarı kayboldu, “Odalarınızda ne konuşuyorsunuz, dinletip biliyorum” demişti.

Üst Alt