Latest Thread

Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Fransa ne kadar Türk yaşıyor?

moderatör

Yönetici
Mesajlar
1,973
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Yaş
33

Fransa ne kadar Türk var?​

Fransa. Resmî veriye göre 24 Mayıs 2018 tarihi itibarıyla Fransa'da 800.000 (çifte uyruklu vatandaş dahil) Türk vatandaşı yaşamaktadır.

Fransa’da Türkler nerede yaşıyor?​

Özellikle Fransa'nın başkenti Paris ve dolaylarında yaşarlar. Paris'e 20 km uzaklıktaki Val-d'Oise ilinin nüfusun 'i etnik Türk asıllı Türk vatandaşı olan Türk, Kürt, Süryani ve Keldani asıllı Türk vatandaşları ile birlikte Val-d'Oise nüfusun 'sini oluşturmaktadır.

Fransada Kaç Türk Var 2021?​

Fransa'da yaklaşık 750 bin türk yaşamaktadır.

Fransa’da en çok Türk hangi şehirde?​

Fransa'da en yoğun Türk nüfusu da yine Strasbourg'un da yer aldığı Alsace bölgesinde bulunuyor.

Fransa’da kaç milyon Kürt var?​

Fransa'daki Kürtler, Fransa'da yaklaşık 80.000 – 100.000 Kürtler yaşamaktadır. Bazı kaynaklar ise Fransa'daki Kürt nüfusunun bu sayıdan daha fazla olduğu yönünde bilgiler verir. Bu grup Türkiye, Suriye, Irak ve İran başta olmak üzere çeşitli ülkelerden göç eden Kürtlerden oluşmaktadır.

Yurtdışında kaç milyon Türk var?​

Yurtdışında Yaşayan Türk Vatandaşları / T.C. Dışişleri Bakanlığı Yurtdışında yaşayan 6,5 milyonu aşkın vatandaşımızın yaklaşık 5,5 milyonu Batı Avrupa ülkelerine yerleşmiş bulunmaktadır.

Avrupa’da en çok Türk hangi şehirde?​

Avrupa'da Türklerin en çok yaşadığı kent Berlin.

Avrupa’da toplam kaç Türk var?​

2018 yılı verilerine göre yurt dışında 6 milyonun üzerinde Türk vatandaşı yaşıyor. Dışişleri Bakanlığı'nın sitesinde yer alan bilgilere göre, yurt dışında yaşayan 6 milyonu aşkın Türk vatandaşının yaklaşık 5 milyonu Avrupa ülkelerinde, geri kalanı ise Kuzey Amerika, Asya, Orta Doğu ve Avustralya'da bulunuyor.
 
Üst Alt
Reklam Engelleme Yasaktır

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler