Son Konu

Öğrenci ve Veliler Akın Etti: Türbelerde YKS Yoğunluğu

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-6609144b692751f663c7e8d7aa3f9ba077b59aef.jpg

YKS'nin birinci oturumu olan 'Temel Yeterlilik Testi'ne bir gün kala çok sayıda öğrenci ve velisi türbelere giderek dua etti.

2 milyon 600 bin adayın ter dökeceği  'Temel Yeterlilik Testi' (TYT') öncesi  çok sayıda öğrenci ve velisi Şanlıurfa'daki  Hacı Kerim Türbesi'ne giderek dua etti. Türbede yoğunluk nedeniyle uzun kuyruklar oluştu. Birtakım aileler de yanlarında getirdikleri yiyecekleri dağıttı.

"Psikolog olmak istiyorum"

İmtihana girecek torunları için türbede dua ettiğini anlatan Şükran İnci, "Bugün üniversite imtihanına girecek olan 2 torunum için dua etmeye geldik. Allah dualarımızı kabul eylesin" dedi.

İmtihana girecek olan Nursel Abacı ise, “Ben psikolog olmak istiyorum. Onun için planlı bir ders çalışması yaptım. Emeklerimizin karşılığını almak için buraya duaya geldik” diye konuştu.

İstanbul'daki adres Zuhuratbaba Türbesi

Yeniden birebir hedefle Bakırköy'deki Zuhuratbaba Türbesi'ne gelen öğrenci ve veliler, duaların akabinde yanlarında getirdikleri şeker ve tespihleri etraftakilere dağıttı. 

Türbenin ziyarete kapalı olması nedeniyle geçtiğimiz yıllara nazaran yoğunluğun daha az olduğu görüldü. Bazı veliler de türbeye yalnız gelerek dua okudular.

"Kızım için geldim"

Kızıyla birlikte türbeye gelen Dilek İbrikçi, "Kızım için geldim, her cuma geliyoruz. Allah, herkesin hakkında güzelini versin. Rabbim, yarın imtihana girecek gençlere zihin açıklığı versin. O, elinden geleni yaptı. Artık takdir Allah'ın. Pandemi nedeniyle kapalı ancak tekrar de gelip dua ediyoruz" dedi.

Yarın gireceği YKS imtihanı öncesinde türbeyi ziyarete gelen Ilgın Albayrak, "Bütün yıl çalıştık. İnşallah, emeklerimizin karşılığını görürüz. Onun için buraya geldik. İmtihana hazırım. Bol bol dua ettim, şeker dağıttık" diye konuştu.

Üst Alt