Son Konu

FETÖ'cü Orhan İnandı'nın İfadesinde Her Şeyi Anlattı: 'On Binlerce İnsan İşinden Oldu, Hayatlar Alt Üst Oldu'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-74f414f570cd54480cca16993e2f330533a45d02.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın MİT tarafından yakalandığını duyurduğu FETÖ/PDY'nin üst seviye ismi Orhan İnandı’nın, yakalanmadan bir mühlet evvel yaptığı örgüt toplantılarında "On binlerce insanın hayatı alt üst oldu, örgüt öz tenkit yapmalı" dediği belirtildi.

DHA’nın edindiği bilgiye nazaran, FETÖ’nün Orta Asya Genel Sorumlusu olduğunu itiraf eden Orhan İnandı’nın kendisine yakın örgüt üyelerine, “Çoğu vakit vicdan muhasebesi yapıyorum ve şunu görüyorum; ben de dahil örgüt yöneticileri yüzünden, on binlerce insan işinden oldu, hayatlar alt üst oldu. Bizlerse lüks ömür sürmeye devam ediyoruz. Bu duruma ‘yolun kaderi’ diyemeyiz. Örgüt bir öz tenkit yaparak yanlışlarını kabul etmeli ancak bunu yapacak cüret ben de dahil kimsede yok” dediği ortaya çıktı.

Dini nikahlı eşini gizlemiş

Öte yandan Orhan İnandı’nın yaklaşık 15 yıldır Kırgız bir bayanla ilgi yaşadığı, bu bağından de 2 çocuğu olduğu öğrenildi. İnandı’nın bu ilgiyi örgütten gizlediği, dini nikahını örgüt dışı bir imama kıydırdığı belirtildi. İnandı üzere dini nikahlı alakalar yaşayan FETÖ üst seviye yöneticileri ortasında Abdullah Aymaz, Mustafa Özcan ve Harun Tokak’ın da bulunduğu bildirildi.

Üst Alt