Son Konu

AKP'de İstifa 'Belediyede Yolsuzluk Tespit Ettim; Sizi Akraba Çetenizle Baş Başa Bırakıyorum'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-0ac1c3c3918dee7b6edec3543a240e612ce127e0.jpg

Ankara'da AKP'li Mamak Belediyesi Meclis Üyesi Esra Yılmaz, yayınladığı görüntü ile vazifesinden istifa ettiğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Belediye Meclis toplantısında AKP'li Mamak Belediye Başkanı Murat Köse'nin kelam hakkı vermemesi üzerine yaşanan tartışma ile gündeme gelen Yılmaz, istifa münasebetini açıklarken "Belediyede yolsuzluk tespit ettim. Dava açtım. 9 yıl üye olduğum AK Parti'den bu yüzden istifa ediyorum" dedi.

Belediye Başkanı Murat Köse tarafından yardıma gereksinimi olan vatandaşlara ulaşmak için yapılan Gönül Çarşısı projesine koordinatör olarak atandığını lakin daha sonra bir telefonla müsaadeye çıkarıldığını söyleyen Yılmaz daha sonra projede usulsüzlük tespit ettiğini söyledi.

'Söz hakkım dahi gasp edildiği için istifa ediyorum...'

Özel Kalem Müdürü tarafından görevlendirilen çalışanın usulsüzlüklere ait belgenin hazırlanmasını engellediğini söz eden Yılmaz, "Tespit etmiş olduğum usulsüzlük ve yolsuzluk bundan sonra yargının işi" dedi.

Yılmaz yayınladığı görüntü ile Mamak Belediye Başkanı Murat Köse'ye seslenerek "Sayın Köse ben sizi tercihlerinizle baş başa bırakıyorum. Mamak Belediyesi‘ndeki akraba çetenizle, maşalarınızla, teşkilattan üstün iş adamlarınızla baş başa bırakıyorum. Yol yürüdüğüm pahalı arkadaşlarıma hakkım varsa helal ediyorum. Dokuz yılımı verdim AK Parti’den işte bu yapıdan ötürü kelam hakkım dahi gasp edildiği için istifa ediyorum" tabirlerini kullandı.

Üst Alt