Son Konu

Eda Nur Kaplan'ın Yaşamına Son Vermeden Önce Annesine Attığı Mesaj Ortaya Çıktı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-5bf262fd21e26c0f2bce8d56c68f25491e8534cb.jpg

Ankara'da 18 yaşındaki Eda Parıltı Kaplan, polise giderek cinsel hücuma uğradığını bildirdi. Gözaltına alınan şahıs, kanıt yetersizliğinden özgür bırakıldı. Eda Işık Kaplan hayatına son verdi.

Ankara'da 18 yaşındaki Eda Parıltı Kaplan, annesine "Küçük kızın birtakım şeylere dayanamıyor artık. Kızını çok harcadılar" mesajını gönderip hayatına son verdi. Kaplan'ın intihardan evvel kendisine cinsel taarruzda bulunduğunu bildirdiği 2 kişi hakkında polise kabahat duyurusunda bulunduğu, şahıslardan Mehmet A.'nın gözaltına alınıp kanıt yetersizliği gerekçesiyle özgür bırakıldığı, Yusuf. G.'nin ise arandığı öğrenildi.

Kanıt yetersizliği gerekçesiyle özgür bırakıldı.

Cumartesi saat 01.00 sıralarında Çankaya Alacaatlı Mahallesi'ndeki sitede bir müddettir ablasıyla yaşayan Eda Parıltı Kaplan, 15'inci kattaki meskenlerinin balkonundan atlayarak hayatına son verdi. Genç bayanın cansız vücudu olay yerinde yapılan incelemenin akabinde İsimli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Babasını küçük yaşta kaybeden ve yetiştirme yurdunda büyüyen Eda Işık Kaplan'ın intihardan bir gün evvel polise giderek, 30 Temmuz'da iki kişinin cinsel saldırısına uğradığını bildirip şikayetçi olduğu öğrenildi.

Eda Işık Kaplan'ın sıhhat denetiminde cinsel taarruza uğradığına yönelik rastgele bir bulguya rastlanmadığı öne sürüldü. Ancak ismini verdiği Mehmet A. gözaltına alındı. Mehmet A.'nın sorgusunda, öteki kişinin adının Yusuf G. olduğu öğrenildi ve yakalanması için çalışma başlatıldı.

Mehmet A. ise Emniyetteki sözünün akabinde kanıt yetersizliği gerekçesiyle özgür bırakıldı.

"Hakkımı yerde bırakmayın lütfen"

Eda Parıltı Kaplan'ın ömrüne son vermeden evvel annesine cep telefonundan ileti attığı aktarıldı.

Bildiride şu tabirler yer aldı:

"Anne küçük kızın kimi şeylere dayanamıyor artık. Kızını çok harcadılar. Kimseye bir şeyini anlatamadı. Daima içine attı. Lakin o da çok birikti. Dayanamıyor artık. Hiçbir şeylerin hoş olacağına inancı kalmadı. Her gün canı acıyacağına bir gün acısın deyip gidiyorum. Hakkını helal et. Ömer'i, ablamı, Aleyna'yı Almanya'yı çok seviyorum. Unutmayın beni. Hakkımı yerde bırakmayın lütfen. Ben katlanamıyorum, dimdik duramıyorum siz durun. Neyse hepinizi çok seviyorum, yeterli bakın kendinize. Ben yapamadım lakin siz hoş günler için yaşayın."

Toplumsal medya ayağa kalkmıştı

Üst Alt