Son Konu

Bodrum Belediye Başkanı Aras: 'Lütfen Artık Yardım Göndermeyin'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-14f1c5a582be817a2ce67ee0487331e1d5f9760d.jpg

Yangından etkilenen Bodrum'a yapılan yardımlar kâfi seviyeyi aştı. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Belediye Lideri Ahmet Aras bugünden itibaren materyal yardımı kabul edilmeyeceğini açıkladı. Gelen yardım gereçlerinin tasnifi için çok vakit harcadıklarını söyleyen Bodrum Belediye Lideri Aras, "Lütfen artık bu yardımları keselim" dedi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşanan orman yangını nedeniyle, hem meskenlerinden tahliye edilen vatandaşların hem de alanda vazife yapan takımların ve gönüllülerin ihtiyaçları doğrultusunda kabul edilen gereçler kâfi seviyeyi aştı.

Hassaslık gösteren vatandaşlara teşekkür eden Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Belediye Lideri Ahmet Aras bugünden itibaren materyal yardımı kabul edilmeyeceğini açıkladı.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, toplanan yardım malzemelerinin koordineli bir formda dağıtıldığı Mumcular Mahallesi’ndeki yangın uyum merkezini ziyaret etti.

Bodrum Belediyesi Lider Yardımcısı Hüseyin Tutkun’un eşlik ettiği ziyarette çalışmalar hakkında bilgiler alan Kaymakam Yılmaz ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Yangınların başladığı süreçten itibaren, muhtaçlığımız olan lojistik konusunda nitekim vatandaşlarımız çok hassas davrandı. Oluşturulan materyal toplama merkezlerimizde gereksinimimizin çok üstünde materyal var. Bugün itibariyle besin ve gereç alımlarını ikinci bir duyuru yapana kadar durdurduk. Gereksinim fazlası besinler israfa yol açıyor. Yardımda bulunacak vatandaşlarımız valiliğimiz ya da Bodrum Kaymakamlığımızın hesaplarına nakdi yardımda bulunabilirler. Bizler de bu nakdi yardımları vatandaşlarımızın muhtaçlıklarını karşılamada kullanabilir ve yardımlar yerine daha uygun ulaşmış olur."

'Gelenleri tasnif etmekle uğraşıyoruz ki çok önemli bir vakit alıyor'

Lojistik yardımı konusunda vatandaşlara seslenen  Bodrum Belediye Lideri Aras, "Toplanan yardım gereçlerinin artık birinci günden beri halkımız, bütün ülkemiz çok büyük bir dayanışma ruhuyla bizlere yardımlarını gönderdiler. Besin, ilaç, materyal, dokumacılık, ayakkabı her şey. İnanılmaz gereçler geldi küçüklü büyüklü" dedi. 

Yardımların gelmeye devam ettiğini söyleyen Aras, şöyle konuştu:

"Bizim artık besin, ilaç üzere materyallere muhtaçlığımız kalmadı. Artık artık o gelenleri tasnif etmekle uğraşıyoruz ki çok önemli bir vakit alıyor. Bir an evvel yaraları sarmamız lazım. O yüzden sizden ricam artık bize besin, ilaç ve materyal (ayakkabı,hijyen,tekstil) göndermeyin lütfen. Bunlar ziyadesiyle var. Hatta biz burada kalanları yavaş yavaş öbür yerlere kaydırmaya başladık. İşte Milas’a onlar da gereksinimimiz yok diyor. O yüzden lütfen artık bu yardımları keselim."

Üst Alt