Son Konu

Milli Eğitim Bakanı Yüz Yüze Eğitim Tarihi Verdi: '6 Eylül'den İtibaren Öğrencilerin Gelmesini Bekliyoruz'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-0c5354adf4ca5160a0c5ec7fa5fe900b440021fb.jpg

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Vaka sayısında çok fazla bir artış yaşanmazsa biz tereddütsüz olarak 6 Eylül'den itibaren okullara öğrencilerin gelmesini bekliyoruz" dedi.

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitimin başlayacağı tarihi açıklayan Selçuk şu tabirleri kullandı:

"Türkiye ve dünyadaki gidişe bakıyoruz. Denetim artmaya başladı. Varyantlarla ilgili farklı tahlil senaryoları başladı. Türkiye’de de denetim edilebilir seviyede."

Selçuk, açıklamasının devamında şu sözlere yer verdi:

• Tereddütsüz Eylül’de başlayacak üzere yönetiyoruz. 31 Ağustos’ta öğretmenlerin, 6 Eylül’den itibaren de öğrencilerin gelmesini bekliyoruz.

• Öğretmenlerimizle her görüşmemde şunu söylüyorum, ne olur birinci ders matematik, fizik demeyin. Bunu şundan ötürü istiyorum. Benim arkadaşlarımla konuşurken şunu söylerim.

• Sınıftaki çocukların gözünüze gözünüz değmeden, kalbine ılık ılık akmadan derse başlamayın. Evvel hemhal olalım. Sohbet edelim. Konuşalım.
'Bunu salgından bağımsız istiyorum'

• Bunu salgından bağımsız istiyorum. Bu öğretim yılının tümünü güçlendirir. Aslolan öğretmen ile öğrenci açısından şefkat bağıdır. Bu kanalı açmadan ders öğretemezsiniz. Birden teğe akademik şokla müsabakalarını istemiyoruz.

• Çocukların motivasyonu, beklentisi, toplumsal duygusal özellikleri salgın periyodunda farklılaştı. Gelir dağılımı düştüğünde öz idarenin yükseldiğini, gelir dağılımı yükseldiğinde öz idarenin düştüğünü görüyoruz.

• Hangi çocukların neye muhtaçlığı var diye rehberlik notları, görüntüler hazırladık. Hangi dilimde toplumsal duygusal eksiklikler var, bunları tespit ettik.
Aşı olmayan öğretmen var mı?

• Bizim birinci sayılar yüzde 15 civarında öğretmenimiz aşıya gelmedi. Zamanlama, lojistik nedenler olabilir. Yaptırmak istemeyebilir. Bu mevzuyla detaylı tahlil şimdi bitmedi.

• Bizim ‘aşı olmayan öğretmenin eğitim, öğretim yapması kelam konusu olamaz’ diye bir yaklaşımımız hukuksal olarak olamaz.

• Biz de gerekirse teğe bir konuşur, dertleşiriz. Hiçbir öğretmenimiz hiçbir çocuğu riske atacak bir tercihte bulunmaz.

Üst Alt