Son Konu

Bursalı Börek Ustası, Uzayda Börek Açmak İstiyor

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
bursali-borek-ustasindan-elon-musk-a-isterse-uzayda-sube-acabiliriz-1614866688.jpg

Türkiye’nin uzaya çıkma planlarıyla alevlenen uzaya gitme istekleri, birbirinden enteresan istekleri de beraberinde getirmeye başladı. Yaklaşık 2 yıl evvel Zürih’te yaşayan bir lokantacı, balona bağladığı kebabı uzaya göndererek bir prensip imza atmıştı.

Artık ise Bursa’da yaşayan börek ustası Hasan Acar, uzaya gitmek için istekli olduğunu ve bir uzay gemisinde börek açmak istediğini lisana getirdi. Açtığı börekle Uzay Türk yazan Acar, Elon Musk isterse uzayda bir şube bile açabileceklerini söyledi.

"Uzayda bir şubem olsun isterim"

aea1bf1a20a74663f2ed5740074b310a5a93ab1d.jpeg

Uzaya gitmeye son derece meraklı olduğunu belirten Acar, bunu yalnızca seyahat gayeli istediğini lakin uzayda canlılar varsa onlara börek de açabileceğin belirtti. Acar, uzayda şube açmak için Elon Musk’ın kendisiyle (!) irtibata geçmesinin kâfi olacağını lisana getirirken, Elon Musk’ın 2025 yılında uzaya götüreceği bin şahıstan birisi olmak istediğini vurguladı.

Acar’ın uzay ve börek temalı konuşmasında şu sözler yer aldı; “Daha evvel dünyada birinci kez Bursa'dan börek gönderen biri olarak, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımızın uzaya insan göndereceğiz açıklaması üzerine biz de buna talip olduk. Dünyada daha evvel 6'sı Amerikalı, biri İranlı olmak üzere 7 kişi uzaya gitmek için talip olmuştu. Ben de 8'inci kişi neden bir Türk olmasın diye düşündüm. Tabi bunu söylerken bir bilim adamı olarak değil oraya seyahat eden biri olarak istiyorum bunu. Yani uzaydaki hayatı çok merak ediyorum. Gidersem şayet, orada varsa insanlara börek açmak istiyorum. Uzay gemisinde börek açmak istiyorum. Ayrıyeten Elon Musk, 2025 yılında bin bireyle uzaya seyahat edeceğini söyledi. Şayet o denli olacaksa ben de şube açarım neden olmasın. Uzayda bir şubem olsun isterim tabi ki. Tabi Elon Musk'la görüşmek lazım ya da o bizimle görüşsün. Şube istiyorsa verebiliriz ya da biz de açabiliriz neden olmasın.”

Üst Alt