Son Konu

Gerçekliği Hakkında Sizi Düşüncelere Sürükleyecek Manzaralara Sahip 13 Oyun

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-aef16a3ebf0cbd11db5138608ab2854742a99325.jpg

Fragmanlarını izlerken yahut oyunu oynarken bile kendimi gerçekliği hakkında fikirlere sürüklendiğim görüntülere sahip kimi oyunları sizlerle paylaşmak istedim.

1. Red Dead Redemption 2

2010 yılında birinci oyunu Playstation 3'te çok satanlar ortasında yer alan bu oyun o devirlerde ufak bir kitle tarafından bekleniyordu. Vakit ilerledikçe oyuncular tarafından beklentiler yükseldi ve bekleyen kişi sayısıda arttı. 2018 yılında 2. oyun çıktığında herkes oyuna aşık oldu. Kovboy olup at üstünde dağların ve yeşilliklerin ortasında gezdiğimiz bu oyuna bu listede yer vermezsek olmazdı.

2. Journey

Tahminen de listede ne arıyor bu oyun diyebilirsiniz. Evet grafikleri ve görüntüsü burada göründüğü kadarıyla başarılı olmayabilir. Lakin oyun içerisinde müzikleriyle bir arada çok hoş ve sakin bir ortamda buluyorsunuz kendinizi bir anda.

3. Witcher 3: Wild Hunt

LELELEY LELE LELELEY öhm pardon kendimi tutamadım. Hepimizin favori witcher'ı Geralt olarak oynadığımız bu oyun oynanışı bir yana kıssası bir yana her şeyiyle eksiksiz olan bu oyuna bazen yalnızca görüntü izlemek için girdiğim bile oldu.

4. Monster Hunter: World

Canavarları aşikâr silahlar ve zayıf noktalarını kullanarak öldürdüğümüz ve öldürdüğümüz bu canavarlarla kendimize daha yeterli zırhlar ve silahlar yaparak daha çok canavar avladığımız bu oyunda canavar avlamak dışında yaptığım tek aktivite çevreyi seyretmek olabilir.

5. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Bu oyunu oynama imkanım olmadı lakin izlediğim kadarıyla çok hoş olduğunu söyleyebilirim. Oyunun oynanışı olsun öyküsü olsun sonuna kadar deneyim etmek istediğim bir oyundu. Tabi görünüm izlemekten oyunu bitirebilir miydim emin değilim.

6. The Elder Scrolls V: Skyrim

Her ne kadar 2011 oyunu olsa da günümüzde hala daha çok hoş görüntülere sahip. Oyunun gündüz ve gece görüntüleri tabi ki de birbirinden hoş bilhassa geceleri çıkan kutup ışıkları çok hoş lakin bunların hepsinden daha hoş olan tek bir yer var ki o da Elder Scrolls evrenindeki kuzeyli ırkının ahireti sayılan Sovngarde'dır.

7. Assassins's Creed Odyssey

Assanssin's Creed serisinin son oyunlarından olan Odyssey Yunanistan'da geçtiği için çok hoş görünümlere konut sahipliği yapıyor.

8. Dark Souls III

Birinci gözümün ağrısı, Dark Souls III çok hoş oyunsun hakikaten. Fakat bu fotoğrafa baktığımda memnun olduğum üzere oynarken de daima o kadar keyifli olsam keşke. Bu haritanın sonunda çok hürmet bedel Pontiff Sulyvahn ile karşılaşıyoruz. Hiç güzel değil :(

9. Death Stranding

Birinci çıktığı devirlerde "yürüme simulatörü" yahut "kargo simulasyonu" üzere isimler takılmış olsa da oyunun art planında çok başarılı ve ayrıntılı bir kıssa yatıyor. Birebir vakitte kıssası kadar da başarılı ve hoş grafikleri olan bir oyundur kendileri.

10. God of War

God of War serisinin devamı olan ve tekrar bir konsola özel oyun olan serinin bu oyununu ne yazık ki oynayamadım. Lakin izlediğim kadarıyla tekrar şunu söyleyebilirim ki grafikler harikulâde hoştu. Oyunun bilgisayara çıkacağına dair bir söylenti var ve umarım bu söylenti doğrudur. Eski kuşak konsollarda bu kadar hoş gözüken bir oyun bilgisayarda kim bilir nasıl gözükür.

11. Hellblade: Senua's Sacrifice

AAA üzere gözüken lakin AAA olmayan son derece üstün başarılı bir oyundur. Ufak bir grupla ve belli bir bütçeyle bu kadar hoş bir iş, bilhassa grafikler, çıkarabilen bir firma daha büyük bir gruba ve bütçeye sahip olsaydı kim bilir neler yapardı.

12. Horizon Zero Dawn

Listemizde konsola özel çıkan oyunlardan biri olan Horizon Zero Dawn birinci çıktığında çok heveslenmiştim yeniden oynamak için ve tabi ki oynayamamıştım. Fakat bu yaz bilgisayara çıkışını gerçekleştireceğini duyduğumda büyük bir sevinç kaplamıştı içimi oyunu oynayabileceğim için. Sonunda oyun bilgisayara çıkmıştı ve uzun vakit sonra bu oyunu oynayarak görsel şölen yaşamıştım.

13. Grand Theft Auto V

Ben bu oyunu anlamıyorum ya 2013'te birinci çıktığında da çok hoş grafikleri vardı hala daha çok hoş grafikleri var. Artık diyeceksiniz ki oyuna güncellemeler geldi o halde güzelleşti. Evet biliyorum lakin tekrar de çok hoş her şeyiyle bu oyun.

Üst Alt