Son Konu

Joaquin Phoenix, Joker'in Devam Filmiyle İlgili Konuştu

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Todd Phillips'in yazıp, yönettiği Joker sineması büyük bir muvaffakiyete imza attı. Sinema tüm devirlerin en çok gişe geliri elde eden 18+ sineması olurken, birinci gösterim yanı olan Venedik'te de şenliğin en düzgün sineması seçilmişti. Joker'in bu kadar başarılı olması doğal olarak acilen akıllara mümkün bir devam sinemasını getiriyor. Malum günümüzde hiçbir muvaffakiyet "cezasız" kalmıyor. 

Neyse ki Todd Phillips ve sinemanın başrolü Joaquin Phoenix, ne yaptıklarının epey farkındalar ve ayakları bölgeye sağlam basıyor. Joker için muhtemel bir devam sineması gelip, gelmeyeceği sorulan Joaquin Phoenix, başlarda devam sinemasına sıcak baksa da, sonradan bu görüşünün değiştiğini belirtti. 

The Los Angeles Times'a konuşan Phoenix, "Ben yalnızca birinci sinema başarılı oldu diye bir devam sineması yapmayacağım, bu saçmalık olurdu. Sinema vizyona girmeden çok evvel ya da sinemanın başarılı olup olmayacağını bilmeden evvel devam sinemaları hakkında konuştuk. Velev çekimlerin 2. ya da üçüncü haftasında Todd'a gidip 'Devam sineması için çalışmalara başlayabilir misin? Çok çokça keşfedilecek şey var.' dedim. Bence Joker'i istediğiniz sinemaya koyabilirsiniz, velev sette fotoğrafçılarla bir çekim yaptık ve Joker'i Rosemary'nin Bebeği, Kızgın Boğa üzere 10 klasik sinemaya Photoshop ile ekledim. Görseniz katiyen 'ben bu sineması izlerdim' derdiniz." dedi.
  • Joker, 1 Milyar Dolar Barajını Aşabilir
  • Todd Phillips, Joker'de Jenerik Sonrası Sahne Olmama Nedenini Açıkladı
Joker hala filmlerde gösteriliyor. Şayet hala izlemediyseniz muhakkak öneriyorum. Fakat rastgele bir devam sineması çıkarsa güya birinci sinemanın büyüsü bozulacak üzere hissediyorum. O yüzden bu mevzuyu sineması yoktan var eden Joaquin Phoenix ve Todd Phillips ikilisine bırakıyorum, umarım Joker için en gerçek kararı verirler. 

Üst Alt