Son Konu

Saygın Üniversitelerin Ücretsiz İngilizce Kursları Başladı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
coursera-ucretsiz-ingilizce-kurslari-basladi-1614352034.jpg

Neredeyse kendimizi bildiğimiz andan beri İngilizce öğrenmeye çalışıyoruz. Kimileri bu işi çabucak çözüyor, kimilerimizin ise bu mevzu üzerinden daha fazla çabalaması gerekiyor. Yüksek fiyatlar ödeyerek gidebileceğiniz pek çok İngilizce kursu var lakin pandemi devrini göz önüne alırsak online fiyatsız İngilizce kursları herkes için çok daha faydalı eğitim süreçleri olacaktır.

Online ve fiyatsız İngilizce kursları konusunda Coursera internet sitesi kullanıcılarına pek çok farklı alternatif sunuyor. Bu kurslar hem yeni başlayanlara hem de yabancı lisanını daha da geliştirmek isteyenlere hitap ediyor. Sizin için çabucak başlayarak lisanınızı geliştirebileceğiniz en yeterli online ve fiyatsız İngilizce kursları listesi hazırladık ve kursların iştirakçilerine hangi mevzularda eğitimler sunduğunu anlattık.

Online fiyatsız İngilizce kursları:

[*]Learn English Specialization [*]Just Reading and Writing English 1 [*]English Composition I [*]Academic English: Writing Specialization [*]Tricky English Grammar [*]Improve Your English Communication Skills Specialization
KIYMETLİ NOT:
Listedeki kursların tüm içeriğine fiyatsız ulaşabiliyorsunuz. Lakin sertifikasyon için Coursera'da fiyatlı hesap açmanız gerekiyor. Tekrar de ücretisiz içeriği sebebi ile hedefi yalnızca kendisini geliştirmek olanlar kurslara başlayabilir. Coursera'da kurslar, tıpkı üniversite dersleri üzere günlere ve saatlere planlanmış halde yapıldığı için listeden size en uygun kursu seçip sıkı bir halde takip etmeniz gerek.

Temel İngilizce eğitimi için 7 aylık kurs: Learn English Specialization

3188ba10b3e37dcb327556418f468cb0a13807da.jpeg
  • Tsinghua Üniversitesi
Learn English Specialization kursuna başlamak için evvelce İngilizce bilgisine sahibi olmak zorunda değilsiniz. Haftada 1 saat, toplam 7 ayda tamamlanması önerilen kurs boyunca temel İngilizce eğitimi alacaksınız. Yeni beşerlerle tanışmak, yemek yemek, günlük sohbet, hobiler üzerine sohbet üzere hususlarda temel İngilizce bağlantı yeteneklerinizi geliştireceksiniz. Kurs sonunda iştirakçiler, çok daha ayrıntılı İngilizce çalışmalar yapmak için hazır olacaklar.

Yalnızca okuma ve yazma üzerine 11 saatte kendinizi geliştirebilirsiniz: Just Reading and Writing English 1

3674a6e0729316c85721ccd80477fab22f7d18c1.jpeg
  • Tsinghua Üniversitesi
Konuşarak bir formda kaygımı anlatıyorum lakin İngilizce okuma ve yazma olayını bir türlü çözemedim diyenler için Just Reading and Writing English 1 kursu, toplam 11 saatte tamamlanacak bir eğitim sunuyor. Dünyanın pek çok farklı ülkesinden eğitimciler tarafından hazırlanan görüntüler sayesinde farklı hususlara sahip 6 ünite üzerinden İngilizce okuma ve yazma konusunda kendinizi hiç olmadığınız kadar ehil hissedeceksiniz.

Akademik seviyede İngilizce metinler yazmak isteyenler varsa: English Composition I

4b520798ca5c3b32e8450eb469695a8bddaeb571.jpeg
  • Duke Üniversitesi
Akademik seviyede metinler yazmak isteyenler için English Composition I kursu toplam 25 saatte tamamlanacak bir eğitim sunuyor. Eğitim boyunca metinleri tahlil etmeyi, özetlemeyi, değerlendirmeyi, yazma sürecinin kademelerini, alıntı yapma kurallarını ve yazma bilginizi nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. English Composition I kursu sırf İngilizce bilginizi değil birebir vakitte akademik müelliflik hünerlerinizi de geliştiriyor.

Bir öteki akademik yazma ve konuşma kursu: Academic English: Writing Specialization

8ffbeeb307e149e7d1171ecfbaf560d8795f4842.jpeg
  • California Üniversitesi
Academic English: Writing Specialization kursu; günlük İngilizce ile yetinemeyen, artık profesyonel ve üniversite seviyesinde İngilizce lisan kullanmak isteyenlere haftada 4 saat, toplam 6 ayda tamamlanması önerilen bir eğitim sunuyor. Eğitim sonunda İngilizce kaynaklardan akademik araştırma yapmayı, akademik olarak düşünmeyi ve son olarak akademik formatta İngilizce metinler yazmayı öğrenmiş olacaksınız.

İngilizce grammer konusunda 25 saatlik kurs: Tricky English Grammar

7ac22a3d173e1cdb6190fdaa5f4838d7669267c9.jpeg
  • California Üniversitesi
Anadili İngilizce olan şahısların bile anlamakta ve kullanmakta zorlandığı birtakım lisan kuralları vardır. 25 saatte tamamlanacak Tricky English Grammar kursu, bu zorluklarla dolu kuralları anlamanız ve kullanmanız için gereken ipuçlarını sunuyor. Bir anda her şeyi çözecek mucizevi bir hap yok. Bu nedenle kurs boyunca bol bol pratik yapacak ve öğrendiğiniz ipuçlarını en tesirli halde kullanmayı öğreneceksiniz.

İngilizce bağlantı yetenekleri üzerine kapsamlı bir program: Improve Your English Communication Skills Specialization

c242809e4415092a1c11cf14272f89dfd58f95eb.jpeg
  • Georgia Teknoloji Enstitüsü
İngilizcenizi profesyonel iş dünyasında kullanmak istiyorsanız Improve Your English Communication Skills Specialization kursu haftada 3 saat, toplam 5 ayda tamamlanması önerilen bir eğitim ile sizi iş dünyası İngilizcesine hazır hale getiriyor. Eğitim sonunda e-posta yazmak, toplantıya katılmak, mülakata katılmak, sunum yapmak üzere iş dünyasının olmazsa olmaz işlerini İngilizce olarak yapabilecek noktaya geleceksiniz.

Yeni başlayanların ya da İngilizcesini geliştirmek isteyenlerin katılabileceği online fiyatsız İngilizce kursları listeledik ve kursların iştirakçilerine sunduğu eğitimden bahsettik. Şayet yeni bir lisan öğrenmek ya da kendinizi bir adım daha ileri götürmek istiyorsanız listedeki kurslardan size en uygun olana çabucak başvurun.

Üst Alt