Son Konu

Bakan Selçuk'tan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması: Karneler 18 Haziran'da Dağıtılacak

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-ca844d0bbf2d58be404bfc72fb798d410a652c8e.jpg

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarın prestijiyle ilkokul öğrencileri, 7 Haziran Pazartesi'den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencileri için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlanacağını bildirdi.

Bakan Selçuk, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının akabinde toplumsal medya hesabından okullarda uygulanacak yüz yüze eğitim takvimini açıkladı.

Selçuk, "Yarın prestijiyle ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi'den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlıyoruz." bilgisini paylaştı.

Ulusal Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada ise ülke genelinde Kovid-19 salgın önlemleri çerçevesindeki kademeli olağanlaşma kapsamında, yarından itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacağı, öbür okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu üzere tam vakitli olarak yüz yüze eğitime devam edeceği bildirildi.

7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitimin haftada 2 gün yapılacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam vakitli olarak başlanacaktır. Okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere iştirak, isteğe bağlı olup “Eğitim Kurumlarında Hijyen Koşullarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Tedbire Denetim Kılavuzu'ndaki şartlar doğrultusunda gerçekleştirilecektir. 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir."

Karneler 18 Haziran'da

Türkiye genelinde öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran'da alacak, 2 Temmuz'a kadar okullardaki telafi programına katılabilecek.

AA muhabirinin edindiği bilgiye nazaran, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı karneleri okullarda 18 Haziran'da dağıtılacak. İsteyen öğrencilere telafi programı için okullar 2 Temmuz'a kadar açık olacak.

Öte yandan Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un telafi programının ayrıntılarını yarın açıklaması bekleniyor.

Üst Alt