Latest Thread

Geri ödemesiz kredi ne demek?

  • Konbuyu başlatan moderatör
  • Başlangıç tarihi
moderatör

moderatör

Yönetici
Katılım
27 Tem 2022
Mesajlar
2,903
Tepkime puanı
2
Puanları
9
Yaş
34

Ziraat Bankası 2 yıl geri ödemesiz kredi kimlere verilir?​

Hayvancılık yapmak isteyenler için devlet hibe desteği sunuyor. Tutarın yüzde 40'ı karşılanıyor. Geri kalan parayı ödeyemeyenler için ise Ziraat Bankası devreye girerek 2 yıl geri ödemesiz kredi imkanı sağlanıyor. 2 yılın ardından ise geri ödemeler 5 yıl içinde uygun taksitlerle yapılıyor.

Devlet destekli krediler nelerdir?​

Devlet destekli ihtiyaç kredisi, kişilerin bireysel harcamalarına yönelik nakit gereksinimlerini karşılayan finansman aracı olarak bilinir. Bu harcamaların geri ödemesi uzun vadede gerçekleşir. Ödeme süresi, kredi alınan bankaya göre çeşitlilik gösterebilir.

Devlet kredisi nasıl alınır?​

Devlet hibe (teşvik) kredisi almak için hibe kredi veren devlet kurumlarına başvuruda bulunulması gerekmektedir. İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, KOSGEB, kamu bankaları gibi kurumlardan hibe kredi alınabilmektedir. Hibe kredi başvurusu yapılabilmesi için 18 yaşın doldurulmuş olması gerekmektedir.

Devlet kredisi ne demek?​

Desteklediği sektörler için de belli oranlarda geri ödemesiz kredi yani hibe vermektedir. Tüm bunları vatandaşlarına verirken bazı şartları talep etmektedir. Vatandaşın durumu ve bölgesel faktörler ve göz önünde bulundurularak bu teşvikler bir şekilde kurumlar tarafından sağlanmaktadır.

Güçlendirme kredisi ne kadar?​

Daire başına güçlendirme kredisinin 80 bin liradan 160 bin liraya çıkarıldığını bildiren Türkkan, bir hak sahibi adına sağlanacak toplam kredi tutarının ise 2 milyon liraya yükseltildiğini anımsattı.

3 yıl ödemesiz faizsiz kredi kimlere verilir?​

Covid 19 salgını nedeniyle gelir kaybına uğramış ya da nakit akışı bozulmuş ama istihdamını koruyan imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmelere KOSGEB tarafından tamamı faizsiz ve 3 yıl geri ödemesiz kredi verilecek.

Devlet destekli kredi kimler alabilir?​

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından verilen 36 ay vadeli ve 6 ay geri ödemesiz Temel İhtiyaç Desteği kredi başvuru şartları açıklandı. İhtiyaç kredisinden aylık hane halkı geliri 5 bin lira ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensupları ve diğer bireyler yararlanacak.

Devlet destekli krediler devam ediyor mu?​

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİNE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR? Ziraat, Halkbank ve VakıfBank'ın başlattığı temel ihtiyaç kredi başvuruları 1 Nisan'dan bu yana devam ediyor. Corona virüsü nedeniyle ekonomik olarak etkilenen vatandaşlar 6 ay ertelemeli 36 aya varan ve maksimum 10 bin TL'lik destek kredisinden faydalanabiliyor.
 

Yazar: moderatör
Article Title: Geri ödemesiz kredi ne demek?
Kaynak Url: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Üst