Son Konu

Hepsi Birbirinden Efsane! Hayata Karşı Farkındalığınızı Arttırıp Üzerinizde Derin Bir Etki Bırakacak 21 Replik

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-948b7d47b2e106b7521f78277f7bb3d0e69e92a3.jpg

Karakterin lisanından döküldüğü anda bizi bizden alan, içimize dokunan replikler... Okurken kahvenizi alıp sinema izleme isteği uyandırmaları beklenen. 

1. "Bir hayata mal olan özgürlük, özgürlük değildir. Bir özgürlüğe mal olan hayat da hayat değildir."

İçimdeki Deniz / Mar adentro (2004)

2. "Hayat yalnızlık, sefillik, acılar ve mutsuzluklarla doludur lakin keşke bu kadar kısa olmasaydı."

"Eski bir espri vardır, bilirsiniz:…İki yaşlı bayan dağ başında bir lokantada yemek yemektedirler. Biri, "Lanet olsun!” der, “Yemekler ne kadar da berbat!", "Evet" der oburu, "Üstelik ne kadar da az!" yani, bu benim ömür hakkındaki fikrimin kısa bir özetidir: Hayat yalnızlık, sefillik, acılar ve mutsuzluklarla doludur fakat keşke bu kadar kısa olmasaydı."

Annie Hall (1977)

3. "Dostluk ve para, zeytinyağı ve su üzeredir."

Baba / The Godfather (1972)

4. "Acı çekmek bir şey değil fakat, neyin acısını çektiğini bilmemek kahrediyor insanı."

İtiraf (2002)

5. "Irklar ortasında ayrım yapmam! Zencileri, Musevileri ve İtalyanları aşağılamam. Burada hepiniz tıpkı ölçüde değersizsiniz!"

Full Metal Jacket (1987)

6. "Kocaman çayır nasıl olur İnci?"

- Burada uçmaz Barışçım, çok küçük gelir bu avlu ona.

+ Küçük uçurtma uçururuz.

- Yeniden uçmaz. Kocaman çayırlarda uçurmak gerekir.

+ Kocaman çayır nasıl olur İnci?

Uçurtmayı Vurmasınlar (1989)

7. "İnsanların sahnede yaptıklarıma inandıklarını düşünürsek, alkışın yerini çığlık sesleri alacaktır."

İtibar / The Prestige (2006)

8. "Hayır, hallolmayınca içiliyor."

- İçince her şey halloluyor değil mi?+ Hayır, hallolmayınca içiliyor.

Sevinçli Hayat (2009)

9. "O vakit biz de dükkanımızın kapısına örümcekler ve Vizigotlar giremez yazalım."

- Baba buraya köpekler ve Museviler giremezmiş?+ Bu dükkanın sahibini tanırım, köpeklerden korkar. Senin korktuğun bir hayvan var mı?
- Örümcek.
+ O vakit biz de dükkanımızın kapısına örümcekler ve Vizigotlar giremez yazalım.

Hayat Hoştur / La vita è bella (1997)

10. - Daha evvel kimseyi öldürdün mü? + Bir seferinde birinin kalbini kırmıştım.

Ronin (1998)

11. "Tanrı sizin kulağınıza fısıldıyor lakin benimkine bağırıyor, işte bu yüzden sağır oldum."

Beethoven'ı Anlamak / Copying Beethoven (2006)

12. "Kişiler rastgele bir 'izm'e değil, kendilerine inanmalılar."

Ferris Bueller'la Bir Gün / Ferris Bueller's Day Off (1986)

13. "Sen o gece benim için; hayatım boyunca hayal ettiğim her şeydin."

Gün Batmadan / Before Sunset (2004)

14. "Hayatta en hoş şeyler bedavadır."

Temmuz'da / Im Juli. (2000)

15. - Kendini yalnız hissettiğin oluyor mu? + Sırf insanların yanındayken...

İnce Kırmızı Çizgi / The Thin Red Line (1998)

16. "Hayatta asıl kıymetli olan; hala yaşıyorken, asla geç olmadığına inanmaktır."

Çıldırış / The Jacket (2005)

17. "Elde edemediklerimizi ister, ettiklerimizin ağzına sıçarız."

This Is Where I Leave You (2014)

18. #- Ne yaptın oğlum sen? + Sevdim hocam.

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı (1975)

19. "İnsanın içindeki maceracı ruh için kesin olarak belirlenmiş bir gelecekten daha yıkıcı bir şey düşünemiyorum."

"Çoğu insan onları mutsuz eden şartlarda yaşıyor ve yeniden de bunu değiştirmek için hiçbir şey yapmıyorlar. Zira inançlı, rahat, rutin bir hayata şartlanmış durumdalar. Tüm bunlar huzur veriyor üzere görünse de insanın içindeki maceracı ruh için kesin olarak belirlenmiş bir gelecekten daha yıkıcı bir şey düşünemiyorum."

Özgürlük Yolu / Into the Wild (2007)

20. "Size ulaşabilmek ve dokunabilmek için gerekli olan o iki metre, olanaksız bir seyahat..."

"Bakın, şurada oturuyorsunuz, iki metre yakınımda… İki metre dediğiniz nedir ki? Bir insan için çok kıymetsiz bir uzaklık.Benim içinse, size ulaşabilmek ve dokunabilmek için gerekli olan o iki metre, olanaksız bir seyahat… Bir hayal… Bir rüya… İşte bu yüzden ölmek istiyorum."

İçimdeki Deniz / Mar adentro (2004)

21. "Şimdi sokaklara savaşta şehit düşenlerin isimlerini veriyorlar. Ailelerine geride kalan tek şey bu. Sokak isimleri. Artık Tahran’da yürümek bir mezarlıkta gezinmeye benziyor."

Persepolis (2007)

Sen de sinema - dizi keyfini Ruffles ile taçlandır, ekran başında olduğun her andan keyif al.

Aç bi’ sinema Ruffles’la dalgana bak!

Üst Alt