Son Konu

çocuklarda diş temizliği

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
çocuklarda diş temizliği çocuklara diş arıtma alışkanlığı kazandırmanın yolları çocuklarda diş temizliği bakımı fırçalama yöntemleri Ola Ki bi çoğumuz bu konuda zorlanıyo belkide hemencecik bu alışkanlığı kazandırıyoruzdur ben bu alışkanlığı kazanmadığım için erken yaşta protezle tanıştım ne demiş diş hekimlerimiz dişlerini fıçalamayan protezlerini fırçalar bende böyle yapıyorum acilen ve anladımki tat almakta dil değin dişlerde önemliymiş Ağız sağlığı, genel sağlığımızı etkileyen çok önemli bir konu Bu yüzden sağlıklı diş ve diş etlerinin ilk adımı bebeklik döneminde başlıyor Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu, çocuklara diş temizleme alışkanlığı kazandırmanın yollarını anlattı: 1548083252 1548083252 cocuklardadistemizligi5c50025eb8193cocuklardadistemizligi5c50025eb8193 http:img9imageshackusimg97449disfircalayancocuk Çocuğun ağız büyüklüğüne yerinde, yumuşak ve naylon kıllardan üretilmiş bir diş fırçası alın Yutmasını önlemek için üç yaşından minik çocuklarda diş macunu kullanmayın Çocuğunuz dişlerini fırçalarken, siz de kendi dişlerinizi fırçalayın Ona birkaç tane, renk renk diş fırçası ve diş macunu alın Her seferinde diğer bir ikili seçmesini sağlayın Bu, diş fırçalama isteğini ve motivasyonunu artırır Önce kendisinin dişlerini fırçalamasını bekleyin, sonra siz onun, o da sizin dişlerinizi fırçalasın Diş fırçalama panosu oluşturun ve her fırçalamadan sonradan pano üstünde işaretleme yapın Banyoya bir kum saati yerleştirin ve her fırçalamada kum saatini ters çevirerek vakit tutun Takriben iki dakikalık fırçalama yeterlidir  

Üst Alt