Son Konu

Erdal Özyağcılar: Varlık içinde yokluk yaşattılar!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
erdal_ozyagcilar_varlik_icinde_yokluk_yasattilar_1617868454_5795.jpg

Usta sanatçı Erdal Özyağcılar, katıldığı programda bilinmeyenlerini anlattı. Ağabeyinin, çok küçük yaşta çok kilo nedeniyle vefat etmesinin, ailesinde travmaya yol açtığını belirten ünlü oyuncu, "Sadece yaşamama yetecek kadar beslediler ve bu durum yaklaşık 13 yaşına kadar devam etti" dedi.

Erdal Özyağcılar, Armağan Çağlayan'ın YouTube'daki programına konuk oldu. Usta sanatçı, oyunculuk mesleğinden, özel hayatına kadar pek çok husus hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

Bursa'da çok varlıklı bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen Özyağcılar, ergenliğine kadar varlık içinde yoklukla büyümek zorunda kaldığını söyledi. Ağabeyinin, çok küçük yaşta çok kilo nedeniyle vefat etmesi, ailesinde travmaya yol açtığını belirten usta sanatçı, "Sadece yaşamama yetecek kadar beslediler ve bu durum yaklaşık 13 yaşına kadar devam etti" dedi.

73 yaşındaki usta sanatçı, yaşadığı sancılı süreci, "Aç olduğum için ailemden bilinmeyen gizli ağaçlardan meyve toplayıp yerdim" kelamlarıyla anlattı.

Okul hayatı başlayınca tiyatroya ilgi duyduğunu belirten Erdal Özyağcılar, ailesinin kendisini desteklediğini söyledi. Özyağcılar, çeşitli halkevlerinde tiyatro eğitimi aldığını fakat 'başka bir mesleği de olsun' fikrinde olan babasını kırmamak için İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne kaydolduğunu anlattı.

"O devirde aklım konservatuvarda kaldı" diyen oyuncu, "Ankara Konservatuarı'nda bahtımı denedim lakin kuruma kabul edilmedim" biçiminde konuştu. Usta sanatçı, bir sonraki sene imtihana tekrar girmeyi düşünürken farklı bir olay yaşadığını lisana getirdi.

Özyağcılar, İstanbul Belediye Konservatuarı'na girmekten son anda vazgeçen yakın arkadaşı İlhan Ongan'ın evrakıyla imtihana girdiğini ve kazandığını belirtti.

Özyağcılar, bir müddet sonra gerçek durumu hocası Yıldız Kenter'e itiraf ettiğini ve bu duruma tahlil bulmasını istediğini kelamlarına ekledi.

Üst Alt